Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo ir mokslo viceministras pasveikino iš Universiados grįžusius Lietuvos studentus
event 2015-07-15 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Liepos 15 d. Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamente švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza pasveikino garbingai Lietuvą Universiadoje atstovavusius studentus. Liepos 3– 14 dienomis Pietų Korėjoje vykusiose XVIII pasaulio studentų žaidynėse mūsų studentai iškovojo 5 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos medalius.

Švietimo ir mokslo viceministras už tikėjimą savo jėgomis ir pasiryžimą siekti tikslų, kurie garsina Lietuvos vardą pasaulyje, dėkojo sportininkams, taip pat jų treneriams ir artimiesiems.

Šiemetinėje Universiadoje dalyvavo 71  Lietuvos sportininkas. Jie varžėsi šešiose sporto šakose: lengvojoje atletikoje, dziudo imtynių, plaukimo, irklavimo, vyrų krepšinio ir rankinio. Trijose iš jų užlipo ant nugalėtojų pakylos.

Sėkmingiausiai pasirodė Lietuvos irkluotojai, iškovoję 5 medalius – 4 aukso ir 1 sidabro. Aukso medalius iškovojo ir Universiados čempionų titulą apgynė abi Lietuvos porinės dvivietės valtys – Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė bei Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter. Auksą taip pat iškovojo vienvietes valtis irkluojantys Žygimantas Gališanskis ir Lina Šaltytė. Vienvietininkė lengvasvorė irkluotoja Sonata Petrikaitė iškovojo sidabrą.

Lietuvos lengvaatlečiai iškovojo 1 aukso ir 1 bronzos medalį. Šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė I-osios vietos nusipelnė įveikusi 184 centimetrų aukštį, disko metikas Andrius Gudžius III-iąją vietą laimėjo diską nusviedęs 62,54 metro. Dziudo imtynių atstovai taip pat iškovojo 2 medalius, abu – bronzos. Santa Pakenytė medalį iškovojo svorio kategorijoje virš 78 kilogramų, o Karolis Bauža – absoliučioje svorio kategorijoje.

Daug Lietuvos sportininkų pateko į geriausiųjų aštuntukus.

Prieš dvejus metus Rusijoje vykusiose Pasaulio studentų žaidynėse lietuviai iškovojo 6 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos medalius. 2017 metais Universiada vyks Taivane.

Lietuvos sportininkų delegacijos dalyvavimą Universiadoje rėmė Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentas prie LRV bei Švietimo ir mokslo ministerija.