Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė A. Pitrėnienė su LPMT atstovais diskutavo apie sektorinius praktinio mokymo centrus
event 2015-07-16 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė A. Pitrėnienė su LPMT atstovais diskutavo apie sektorinius praktinio mokymo centrus

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ketvirtadienį susitiko su Lietuvos profesinio mokymo tarybos atstovais (LPMT) ir aptarė kelis profesiniam mokymui svarbius klausimus – pameistrystės mokymo formos diegimą, profesinio mokymo populiarinimą bei verslo asocijuotų institucijų dalyvavimą profesinių mokyklų valdyme.

Susitikimo metu LPMT pirmininkas, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos „Linpra“ prezidentas Gintautas Kvietkauskas visos tarybos vardu pasiūlė darbdavių pagalbą dėl efektyvesnio sektorinių praktinio mokymo centrų panaudojimo. Profesinėse mokyklose kuriami 42 sektoriniai praktinio mokymo centrai, aprūpinti modernia įranga ir naujausiomis technologijomis.

LPMT nuomone, šių centrų paslaugomis galėtų naudotis ne tik profesinių mokyklų mokiniai, bet ir kitos įmonės ir institucijos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimui, kompetencijų vertinimui, profesinės kvalifikacijos pripažinimui, taip pat juose turėtų stažuotis aukštųjų mokyklų dėstytojai ir studentai.

„Norėčiau, kad Lietuvos profesinio mokymo taryba parengtų rekomendacijas – Švietimo ir mokslo ministerija jas apsvarstys. Visada laukiu pasiūlymų, kaip galėtume patobulinti profesinį mokymą. Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministerijos deklaracija dėl Baltijos pameistrystės aljanso turi būti pradėta įgyvendinti. Turime populiarinti pameistrystę ir mokymąsi darbo vietoje, skatinti profesinių mokyklų auklėtinių praktikas kitos šalies įmonėse“, - pažymėjo švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

Šiuo metu šalyje veikia 28 sektoriniai praktinio mokymo centrai, 6 iš jų atidaryti šiais metais.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. 8 615 15251

El. paštas info@smm.lt