Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė A. Pitrėnienė „Misija Sibiras“ dalyviams: esate gyvas įrodymas, kad lietuviai myli savo šalį
event 2015-07-17 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė A. Pitrėnienė „Misija Sibiras“ dalyviams: esate gyvas įrodymas, kad lietuviai myli savo šalį
Penktadienį iš Vilniaus stoties išvyko traukinys su 16 ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvių, kurie Tomsko srityje ieškos nykstančių tremtinių kapų, juos tvarkys bei ieškos dar Sibire gyvenančių tautiečių. Išlydėtuvėse dalyvavusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė į daug jėgų pareikalausiančią kelionę susiruošusiai lietuvių komandai padovanojo lašinių ir duonos, linkėdama, kad jaunimui žygyje nieko nepritrūktų.

„Ši ekspedicija yra įrodymas, kad neteisūs yra tie, kurie sako, jog mūsų jaunimas yra nepatriotiškas ar nemyli savo Tėvynės. Norėjusiųjų keliauto buvo daugiau kaip 10 tūkst., o pasisekė tik 16-ai, kurie šiandien yra patys laimingiausi. Tai rodo, kad lietuviai žino savo šalies istoriją, myli ją ir nori prisidėti prie mūsų valstybės kūrimo“, - pasidžiaugė švietimo ir mokslo ministrė.

10-osios ekspedicijos dalyviai lankys lietuvių tremties ir kalinimo vietas Tomsko srityje. Lietuvių kapavietėse bus statomi kryžiai, kuriuos meistraus patys ekspedicijos dalyviai. Kartu su jais į Sibirą vyksta ir komandos iš iš Latvijos bei Estijos, kurie dalyvavo nacionalinėse atrankose savo valstybėse.
 
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. 8 615 15251
El. paštas info@smm.lt