Tinklalapio logotipas
Grįžti

alfa.lt: Registrų centras įspėja dėl senų „Windows“ operacinių sistemų
event 2015-07-23 domain Švietimo informacinių technologijų centras

alfa.lt: Registrų centras įspėja dėl senų „Windows“ operacinių sistemų

​Nuo kitų metų sausio 1 d. pagrindinių valstybės registrų tvarkytoja ir didžiausia valstybinė informacinių technologijų įmonė Registrų centras ribos prieigą prie savo teikiamų el. paslaugų vartotojams, kurie naudoja „Microsoft Windows XP“ bei senesnėse operacinėse sistemose veikiančias interneto naršykles.

Planuojamos permainos paveiks „Microsoft Internet Explorer 8“ naršyklės bei senesnių jos versijų vartotojus. Naujausiais duomenimis, „Internet Explorer 8“ ir senesnes naršykles naudoja apie 7% Registrų centro viešųjų el. paslaugų vartotojų ir iki 25% specializuotų paslaugų gavėjų, daugiausiai valstybės tarnautojai, notarai ir antstoliai. Minėtų naršyklių vartotojai po Naujųjų metų negalės prisijungti prie Registrų centro informacinių sistemų ir naudotis daugeliu elektroninių paslaugų.

Keturioliktus gyvavimo metus skaičiuojančios „Windows XP“ operacinės sistemos vartotojai dėl programinės įrangos ribojimų negali naudoti naujesnių „Internet Explorer“ naršyklės versijų, o pačiai operacinei sistemai nuo praėjusių metų balandžio nebekuriami techniniai bei saugumo pataisymai.

Informacinių technologijų specialistai konstatuoja, kad Registrų centro informacinių sistemų suderinamumo su pasenusių „Windows“ operacinių sistemų naršyklėmis užtikrinimas yra nepraktiška ir neperspektyvi veikla. Atsisakius jos sutaupytos lėšos ir ištekliai bus skiriami teikiamų el. paslaugų kokybės bei patogumo užtikrinimui.

alfa.lt