Tinklalapio logotipas
Grįžti

Po Valstybės kontrolės audito Švietimo ir mokslo ministerija reikalaus Vilniaus miesto savivaldybės grąžinti ne pagal paskirtį panaudotas mokinio krepšelio lėšas
event 2015-07-30 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Po Valstybės kontrolės audito Švietimo ir mokslo ministerija reikalaus Vilniaus miesto savivaldybės grąžinti ne pagal paskirtį panaudotas mokinio krepšelio lėšas

Švietimo ir mokslo ministerija atsižvelgė į Valstybės kontrolės audito metu pateiktas pastabas ir ištaisė pasitaikiusius trūkumus. Artimiausiu metu bus baigti įgyvendinti visi Valstybės kontrolės pasiūlymai. Taip pat Švietimo ir mokslo ministerija kreipsis į Vilniaus miesto savivaldybę reikalaudama grąžinti ne pagal paskirtį panaudotas mokinio krepšelio lėšas – 1,7 mln. eurų.

Audito metu buvo nustatyta, kad Vilniaus miesto savivaldybė ne pagal tikslinę paskirtį panaudojo valstybės dotacijos – mokinio krepšelio – dalį. 1,7 mln. Eur. skyrė įsiskolinimams už komunalines paslaugas dengti. Valstybės skiriamas mokinio krepšelis gali būti naudojamas tik ugdymo reikmėms: mokytojų atlyginimams, vadovėliams, mokymo priemonėms ir pan.

Atsižvelgdama į Valstybės kontrolės rekomendacijas, ministerija detalizuos su mokslo ir studijų institucijų optimizavimu ir plėtra susijusios veiklos tikslus, kriterijus ir įgyvendinimo terminus. Ministerija pažymi, kad nors mokslo institucijų pertvarkos planas baigtas įgyvendinti 2013 m., vidiniai jungimosi procesai vyksta ilgiau, todėl ministerija ir skyrė šioms institucijoms lėšų 2014 m. Tokį poreikį pažymėjo ir tarptautiniai ekspertai, šiemet atlikę mokslinės veiklos palyginamąjį tyrimą.

Įgyvendindama Valstybės kontrolės pasiūlymus, Švietimo ir mokslo ministerija rengia naują sudėtingos infrastruktūros objektų finansavimo tvarką, kad finansavimo prioritetus nustatytų valstybė, o ne pačios finansavimą gaunančios mokslo ir studijų institucijos.

Ministerija atsižvelgs į Valstybės kontrolės nuomonę dėl aiškesnių tikslų aukštosioms mokykloms formulavimo, teikiant finansinę pagalbą jiems įgyvendinti. Reaguodama į Valstybės kontrolės pastabą, kad jaunimo veiklų iniciatyvų skatinimo projektai nėra susiję su siektinu rezultatu Lietuvos aukštajai mokyklai patekti į pasaulio universitetų 500-uką, pabrėžia, kad aukštųjų mokyklų kokybę orientuotas jaunimo iniciatyvų skatinimas tėra tik viena iš daugybės priemonių pasiekti numatytą rodiklį.

Ministerija inicijuos klausimo dėl Valstybinio studijų fondo sąskaitos lėšų laikymo svarstymą, tačiau pažymi, kad tik pernai prasidėjo valstybės remiamų studijų paskolų grąžinimas ir tik šiam procesui įsibėgėjus bus aišku, kiek lėšų prireiks valstybės garantiniams įsipareigojimams vykdyti - Valstybinio studijų fondo prognozėmis, jų poreikis augs. Todėl būtina sukaupti finansinius išteklius ir jų rezervą.

 
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
E.p.info@smm.lt