Tinklalapio logotipas
Grįžti

Šimtus stovyklautojų subursiančiame renginyje ŠMM vadovai ir vaidins kartu su vaikais, ir diskutuos
event 2015-08-12 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Šimtus stovyklautojų subursiančiame renginyje ŠMM vadovai ir vaidins kartu su vaikais, ir diskutuos

Didžiulė lietuvių liaudies pasakos „Eglė žalčių karalienė“ inscenizacija, kurią kartu su 350 vaikų atliks švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė bei kiti ministerijos vadovai: viceministrai Rolandas Zuoza, Natalja Istomina, Svetlana Kauzonienė, Genoveita Krasauskienė, ministrės patarėjai. Taip šį penktadienį mokinių poilsio stovykloje ,,Pasaka“ (Giruliai, Kukuliškių km. Klaipėdos r.) prasidės Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuota akcija-renginys ,,Išsaugokime pasaką“. Jo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į kokybišką vaikų ir jaunimo poilsį bei vasaros edukacijos programų prieinamumą. Renginio metu vyks diskusija apie mokinių vasaros poilsio svarbą, prieinamumą, edukacijos formų įvairovę bei finansavimo galimybes.

„Vaikų vasaros stovyklos man yra labai svarbios. Jeigu pati nebūčiau dirbusi jose, rengusi programas, ko gero, taip gerai nesuprasčiau jų svarbos. Vaikų vasaros stovyklos – tai nenutrūkstamo ugdymo proceso tąsa, pasibaigus mokslo metams. Todėl turime suprasti, kad kokybiškas vaikų poilsis vasarą yra būtinas, jis leidžia jaunimui sėkmingai sugrįžti į ugdymo procesą mokykloje“, - pažymėjo akcijos globėja švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

Renginio metu vaikai teatro improvizacijos metodu kurs pasaką pagal ,,Eglė žalčių karalienė“ motyvus. Joje dalyvaus visi mokinių poilsio stovyklos ,,Pasaka“ stovyklautojai, t.y., per 350 vaikų. Jie į vaidinimą įtrauks ir Švietimo ir mokslo ministerijos vadovus. Padedant vaikams, švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė, viceministrai bei ministrės patarėjai turės improvizuoti.

Vėliau bus organizuojama apskrito stalo diskusija ,,Mokinių vasaros edukacijos prieinamumas“, kurioje dalyvaus Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, taip pat – Lietuvos savivaldybių atstovai, mokinių vasaros edukacijos organizatoriai ir vykdytojai.

„Diskusijos metu tikimasi aptarti kokybiško vaikų poilsio būtinybę ir naudą sėkmingai socializacijai bei dalyvavimui ugdymosi procese, taip pat stovyklų infrastruktūrą, vasaros edukacijos formų įvairovę bei finansavimo galimybes. Kviečiame savivaldybių atstovus, mokinių vasaros edukacijos organizatorius ir vykdytojus išsakyti savo nuomonę, pasidalinti patirtimis, problemomis bei jų sprendimų būdais“, - teigė švietimo ir mokslo viceministrė N. Istomina.

Akcija-renginys ,,Išsaugokime pasaką“ vyks š.m. rugpjūčio 14 d., penktadienį, nuo 11 val. mokinių poilsio stovykloje ,,Pasaka“ (Giruliai, Kukuliškių km. Klaipėdos r.).

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. 8 615 15251

El. paštas info@smm.lt