Tinklalapio logotipas
Grįžti

alfa.lt: Rinkoje pasirodė visiškai nauja programėlė tėvams
event 2015-08-20 domain Švietimo informacinių technologijų centras

alfa.lt: Rinkoje pasirodė visiškai nauja programėlė tėvams
Daugiau nei du dešimtmečius lyderiaujanti ir saugumo sprendimus kurianti kompanija ESET šiandien pristato visiškai naują saugumo sprendimą tėvams – programėlę „ESET Parental Control for Android Beta“. Iš anksto dėkodama visiems Beta versijos testuotojams, ESET siūlo išbandyti programėlės funkcijas, tokias kaip žiniatinklio apsaugą ar vaiko prieigos prie išmaniojo įrenginio laiko ribojimą, net 6 mėnesius visiškai nemokamai.
 
Pagal 2015 m. sausio mėnesį publikuotą „Ofcom“ analizę apie interneto saugumo priemones, pažymima, kad nuo 2013 metų visose amžiaus grupėse fiksuojamas itin reikšmingas prieigos prie planšetinių kompiuterių, jų turėjimo ir naudojimo padidėjimas.
 
Taip pat pastebima, kad dauguma vyresnių vaikų naudoja išmaniuosius telefonus (8–11 m. – 20 proc.; 12–15 m. – 65 proc.), o 12–15 metų vaikams tai yra įrenginys, kuris be galo svarbus kiekvieną dieną.
 
Pasak ESET saugumo sprendimus platinančios kompanijos „Baltimax“ produktų vadovo Deivido Švėgždos, ESET siekia užtikrinti, kad visų amžiaus grupių vaikai galėtų naudotis technologijomis saugiau ir nebijotų internetinių grėsmių, „phishing“ sukčiavimo atakų ar virusų-brukalų, kurie nuolatos atakuoja įvairiausiomis reklamomis.
 
„ESET Parental Control for Android“ yra vaikams draugiška visos šeimos apsaugos sistema, kuri padeda tėvams kurti pagarbius santykius su jų vaikais, besinaudojančiais asmeniniais išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais. Programėlė sukurta taip, kad padėtų tėvams apsaugoti savo vaikus nuo interneto grėsmių ir netinkamų interneto puslapių, taip pat suteikia patikimą apsaugą ir draugišką vartotojo sąsają.
 
„ESET Parental Control“ produkto atstovo Branislavo Orliko teigimu, ši programėlė yra sukurta tam, kad apsaugotų vaikus, besinaudojančius išmaniaisiais įrenginiais, užtikrintų ramybę tėvams dėl jų vaikų saugumo internete ir suteiktų puikų vartotojo potyrį bei funkcionalumą, naudojant nemokamą ar „premium“ versijas“. „Kita mūsų užduotis yra apsaugoti šeimas nuo grėsmių internete, kad jie galėtų mėgautis naudinga informacija ir pramogomis savo išmaniuosiuose įrenginiuose“, – priduria B. Orlik.
 
Funkcijos, kurias rasite programėlėje:
 
Programėlių apsauga: pagal nustatytą vaiko amžių blokuoja netinkamą turinį.
 
Laiko valdymas: leidžia tėvams apriboti laiką, kada vaikas gali žaisti žaidimus ar naudotis kitomis programėlėmis net tuo atveju, jei vaikas yra toli nuo namų.
 
Žiniatinklio apsauga: pagal vaiko amžių filtruoja netinkamus interneto puslapius.
 
Vaiko vietos nustatymas: leidžia tėvams bet kuriuo metu patikrinti, kurioje vietoje yra jų vaikas.
 
Tėvų žinutė: užtikrina, kad tėvų siųsta žinutė pasieks vaiką – gauta žinutė užrakina vaiko įrenginio ekraną, kol jis nepatvirtina, kad perskaitė gautą informaciją.
 
„Beta programos testavimas mums iš tiesų yra labai svarbus“, – tęsia B. Orlikas. „Mes daug dirbome, kad „ESET Parental Control“ programėlė „Android“ vartotojams taptų itin draugiška naudoti, patogi ir vienodai naudinga tiek tėvams, tiek ir jų vaikams. Vis dėlto tam, kad produktas patenkintų visų poreikius, labai svarbu išgirsti atsiliepimus iš tėvų ir vaikų visame pasaulyje. Štai kodėl mes nusprendėme pasiūlyti „premium“ funkcijas visoms Beta programą išbandžiusioms šeimoms nemokamai be jokių įsipareigojimų net 6 mėnesius.“