Tinklalapio logotipas
Grįžti

15min.lt: Akcija „Būk pirmūnas“ apjungė jau beveik pusę Lietuvos
event 2015-08-20 domain Švietimo informacinių technologijų centras

15min.lt: Akcija „Būk pirmūnas“ apjungė jau beveik pusę Lietuvos
Socialinė akcija „Būk pirmūnas“ prasidėjo prieš septynerius metus, kaip Marijampolės jaunimo iniciatyva. Sulig kiekvienais metais jos mastai augo – šiais metais ši akcija jau jungia 26 savivaldybes.
 
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis socialinė parama mokiniams mažėja – 2013 m. bendros išlaidos paramai mokinio reikmenims įsigyti siekė 15 164,8 tūkst. Lt, o 2014 m. – 12 548,3 tūks. Lt. Ši suma sumažėjo daugiau nei 2,6 mln. Lt.
 
„Šeima gali pretenduoti tik į vieną paramą per metus išlaidoms mokinio reikmenims įsigyti. Ši suma yra 45,6 Eur, o mokiniui reikia ne tik sąsiuvinių, flomasterių, pieštukų, tačiau ir knygų, sportinės aprangos, kartais uniformų. Net ir šeimoms, gaunančioms vienkartinę paramą, ne visuomet pakanka lėšų išleisti vaikus į mokyklą. Dar didesnė problema toms šeimoms, kurios pagal reikalavimus tik keliais eurais viršija pajamas ir negali pretenduoti į vienkartinę paramą.
 
„Būk pirmūnas“ akcijos metu, bendradarbiaujant su socialiniais darbuotojais, mes galime padėti vaikams, kuriems labiausiai to reikia“, – sako akcijos organizatorius Ramūnas Burokas.
 
Šiais metais akcija „Būk pirmūnas“ bus rengiama rugpjūčio 28–29 dienomis „Iki“, „Rimi“ ir „Maximos“ prekybos centruose, kurios metu savanoriai jaunuoliai prekybos centruose ragins nupirkti kanceliarinių prekių ar atnešti iš namų jau nebereikalingų mokyklinių kuprinių, penalų. Rugsėjo pirmosiomis dienomis su savivaldybių socialiniais darbuotojais paaukotos mokyklinės priemonės bus išdalintos daugiavaikėms šeimoms, lankomi vaikų dienos centrai.
 
„Solidarumas, jautrumas ir pagalba šiandien sunkiau gyvenančiam, bendruomeniškumas – tai vertybės, kurios mums visiems turėtų būti svarbios kiekvieną dieną. Džiaugiuosi, kad šias vertybes visuomenėje skatina jauni žmonės – akcijos „Būk pirmūnas“ organizatoriai.
 
Kvietime būti pirmūnais užprogramuota investicija į ateitį, kuri bus šviesi, jei turėsime tikslus ir žinių, kurios reikalingos jiems įgyvendinti. Linkėdamas akcijai kuo didesnio visuomenės palaikymo, kviečiu visus nelikti abejingiems šalia esantiems, padėti vargingiau gyvenančių šeimų mokiniams pasiruošti naujiems mokslo metams“, – sakė akcijos globėju tapęs ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.