Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vienuoliktokai iš arti susipažįsta su Švietimo ir mokslo ministerijos darbu
event 2015-08-24 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Vienuoliktokai iš arti susipažįsta su Švietimo ir mokslo ministerijos darbu

Iš arti pamatyti, kaip valdoma valstybė, pabendrauti su švietimo ir mokslo ministre, viceministrais, stebėti jų kasdienį darbą ir net dalyvauti darbo grupėse, diskusijose bei teikti savo pasiūlymus ir idėjas. Taip šią savaitę Švietimo ir mokslo ministerijoje praleis du projekto „Moksleiviai – Vyriausybę“ dalyviai – vienuoliktokai Rasa Jokubauskaitė iš Šilalės rajono ir vilnietis Justinas Iljeitis.

„Tai, kad dalyvaujate šiame projekte neabejotinai rodo, jog esate lyderiai savo mokyklose, kupini energijos, turintys savų idėjų ir nebijantys prisiimti atsakomybės. Viliuosi, kad laikas, praleistas aktyviai ministerijoje, jums bus įdomus ir  naudingas, suteiks visiškai naujos patirties apie darbą viešajame sektoriuje“, - sveikindama mokinius kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Šiemet mokiniai kviečiami diskutuoti ir dalytis idėjomis, kaip kurti stiprius tautinius santykius mūsų šalyje, kad būtų užtikrinta visų tautinių grupių tarpkultūrinė komunikacija, o integracija vyktų sklandžiai ir būtų saugomas kultūrinis tautų savitumas. Jie taip pat lankysis Nacionaliniame egzaminų centre, dalyvaus 2015–2016 mokslo metų pradžios konferencijoje „Mokinių pasiekimai. Ką turime daryti kitaip?“, geltonųjų autobusiukų perdavimo šventėje.

„Labiausiai norėjau savo akimis pamatyti, kaip vyksta darbai Švietimo ir mokslo ministerijoje, nes klausimai, susiję su ugdymu mokykloje, studijomis, man šiuo metu yra aktualiausi. Esu aktyvus mokinys, daug bendrauju su mokyklos vadovais ir girdžiu jų nuomonę apie švietimo problemas, todėl įdomu pamatyti ir kitą pusę, kaip tas problemas sprendžia ministerija. Labiausiai domina egzaminai, jų tvarka, nes ji dažnai keičiasi. Norėtųsi, kad aukštosios mokyklos atsižvelgtų ne tik į akademinius, bet ir visuomeninius pasiekimus. Stojantiesiems galėtų atsirasti motyvacinio laiško reikalavimas, kur jie galėtų šiuos pasiekimus išdėstyti“, - mintimis dalijosi J. Iljeitis.

Jam antrino ir kita projekto dalyvė R. Jokubauskaitė. Pasak jos, mokiniai kasmet jaučia didžiulę baimę dėl egzaminų sesijos, todėl jai šis klausimas labai įdomus. „Noriu išbandyti save, įsigilinti į švietimo sistemą. Sklando mitai, kad ministerijose darbuotojai mažai dirba, o jau dabar matau, kaip verda čia darbai. Džiaugiuosi, kad šią virtuvę galėsiu pamatyti iš vidaus“, - teigė mergina.

Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ šiemet vyksta jau septintus metus iš eilės. Dalyviai atrenkami konkurso būdu. Projektas kasmet suburia vis daugiau aktyvių, motyvuotų, visuomeniškų ir pilietiškų jaunuolių. Šiemet valstybės institucijose iš viso darbuosis 30 mokinių, per šešerius metus projekte dalyvavo jau 178 mokiniai. Projektą kasmet organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos mokinių parlamentu. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. 8 615 15251

El. paštas info@smm.lt