Tinklalapio logotipas
Grįžti

Savivaldybėms perduoti dar 48 nauji mokykliniai autobusai
event 2015-08-28 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Savivaldybėms perduoti dar 48 nauji mokykliniai autobusai

 

Rugpjūčio 28 d. Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, savivaldybėms iškilmingai perduoti 48 nauji 19 vietų mokykliniai autobusai „Iveco daily“.

„Švietimo ir mokslo ministerija Rugsėjo 1-osios šventės proga mokykloms vėl dovanoja naujutėlius mokyklinius autobusus. Šie spalvingi autobusiukai riedės Leipalingio, Priekulės, Alizavos, taip pat Kretingos, Jonavos rajono ir dar daugelio kitų vietovių keliais – naujus mokyklinius autobusus šiemet gauna 39-os Lietuvos savivaldybės. O vienas iškeliauja net į Punską, į mūsų lietuvišką mokyklą, – sveikindama šventės dalyvius ir linkėdama saugaus kelio sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Tai išties didelė investicija į švietimą. Mokykliniams autobusams įsigyti ministerija šiemet skyrė 1,7 mln. eurų“.

Šiemet naujovė – savivaldybių merus pasieks ir Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas aplinkraštis su rekomendacijomis dėl geltonųjų autobusų naudojimo kitoms mokyklų reikmėms. Ministerija parengė dokumentą, nes yra sulaukusi nemažai savivaldybių atstovų klausimų šia tema. Švietimo ir mokslo ministerija rekomenduoja, kad laisvu nuo mokinių pavėžėjimo laiku ar per mokinių atostogas geltonaisiais autobusais galima vežti mokinius į olimpiadas, konkursus, varžybas, kitus renginius, į pagalbos mokiniui įstaigas, brandos egzaminų centrus, taip pat vežti mokytojus, mokyklos darbuotojus į kvalifikacijos tobulinimo renginius. Geltonaisiais autobusais galima atsivežti įsigytus vadovėlius, ugdymo priemones.

Autobusai šiandien perduoti Anykščių, Druskininkų, Kaišiadorių, Kretingos, Kupiškio, Molėtų, Utenos Šilutės ir daugelio kitų savivaldybių atstovams. Dar du autobusiukai vėliau iškeliaus į profesinio mokymo įstaigas – Smalininkų technologijų ir verslo mokyklą ir Kėdainių profesinio rengimo centrą. O vienas – į Punsko Dariaus ir Girėno lietuvišką pagrindinę mokyklą. Autobusiuką šiemet gauna ir Vėliučionių vaikų socializacijos centras. Taip pat Vilniaus „Vilties“ specialioji mokykla-daugiafunkcis centras, Klaipėdos specialioji mokykla-daugiafunkcis centras „Svetliačiok“, šie autobusai skirti vežioti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius.

Autobusiukus atviro konkurso būdu perka Švietimo ir mokslo ministerija. Vienas autobusas šiemet kainavo daugiau nei 35 tūkst. eurų.

Švietimo ir mokslo ministerija Geltonųjų autobusų programą be pertraukos vykdo jau 15 metų. Per tą laiką iš viso nupirkti 739 mokykliniai autobusai. Šiemet kažkuriam laimingajam atiteko ir „jubiliejinis“ – 700-asis autobusiukas.

Daugiausia, po 18, geltonųjų autobusų turi Šakių ir Kėdainių rajonai, taip pat Radviliškio rajonas (16), o mažiausiai, po 2, –  Alytus, Visaginas, Panevėžys, Palanga, Neringos savivaldybė ir Birštono savivaldybė. 

Geltonaisiais mokykliniais autobusais pavežama apie 20 tūkst. mokinių.

Nuotraukos: ŠMM, Martyno Ambrazo (ELTA) ir Roberto Dačkaus (Prezidentūra). 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt