Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministerijose dirbę projekto „Moksleiviai – Vyriausybę“ dalyviai siūlė, kaip spręsti tautinių mažumų problemas
event 2015-08-28 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministerijose dirbę projekto „Moksleiviai – Vyriausybę“ dalyviai siūlė, kaip spręsti tautinių mažumų problemas

Septintasis šešėlinis moksleivių ministrų kabinetas baigė savo darbą. Penktadienį Vyriausybės posėdžių salėje vyko projekto „Moksleiviai – Vyriausybę“ uždarymo renginys. Visą savaitę trisdešimt projekto dalyvių atliko intensyvią praktiką keturiolikoje ministerijų bei Vyriausybės kanceliarijoje, ieškodami būdų, kaip užtikrinti visų tautinių grupių tarpkultūrinę komunikaciją bei sklandų integracinių procesų tęstinumą, kartu saugant kultūrinį tautinių mažumų savitumą. Renginio metu buvo aptarti bendros užduoties rezultatai, diskutuota apie tautinius santykius mūsų šalyje.

„Per šias dienas intensyviai dirbdami subrandinote ne vieną konkretų ir novatorišką sprendimą, kaip kurti Lietuvoje stiprius tautinius santykius. Tai aktuali tema ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai. Jūs visi tikrai aktyvūs, kūrybiški ir mylintys Lietuvą žmonės – mūsų Tėvynei reikia jūsų protų, jūsų idėjų, jūsų darbo“, - sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, renginio metu dėkojusi projekto dalyviams, organizatoriams, kuratoriams ir rėmėjams.

Praktikos metu mokiniai dalyvavo posėdžiuose, susitikimuose su ministrais, stebėjo Vyriausybės darbą ir patys jame dalyvavo, rengdami bendrą užduotį. Mokiniai išskyrė keturias pagrindines problemas, susijusias su tautinėmis mažumomis Lietuvoje. Viena jų - švietimas ir kultūra. Pasak projekto dalyvių, visuomenei trūksta žinių apie tautines mažumas. Mokiniai siūlo rengti kultūrinius vakarus, kurių metu tautinės mažumos galėtų pristatyti savo papročius, identitetą, mokyklose organizuoti susitikimus su žymiais, daug pasiekusiais tautinių bendrijų atstovais, o pamokose akcentuoti Lietuvos tautinių bendrijų istoriją.

Kita sritis - politika. Anot mokinių, šioje srityje yra labai daug problemų, supriešinama visuomenė, todėl reikėtų imtis konkrečių veiksmų. Projekto dalyviai siūlo asmens dokumentuose leisti naudoti lotyniškas raides, sustiprinti skaidrumą rinkimuose, taip pat skaidrinti įdarbinimą į valstybines ir savivaldybių įstaigas, vykdant įdarbinimo sistemos centralizaciją.

Kita problema - masinis informavimas. Anot mokinių, žiniasklaida formuoja stereotipinį požiūrį į tautines mažumas, todėl reikėtų išplėsti „Gyvosios bibliotekos“ veiklą, internetiniuose naujienų portaluose sukurti skiltį, kurioje būtų dalinamasi tautinių mažumų gerąja patirtimi bei kurti propagandą ir dezinformaciją demaskuojančias socialines akcijas.

Paskutinė sritis - ekonomika. Mokiniai siūlo teikti pagalbą savivaldybėms, kurios nariai įsitraukia arba pritraukia investicijas, skatinti įmones ieškoti projektų, kurie būtų naudingi Rytų Lietuvos miestams.

Projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“ kasmet organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos mokinių parlamentu. Mokiniai turi galimybę artimiau susipažinti su Lietuvos institucijų ir politikų veikla bei jų kasdieniu darbu. Projektas kasmet suburia vis daugiau aktyvių, motyvuotų, visuomeniškų ir pilietiškų jaunuolių. Per septynerius projekto gyvavimo metus jame dalyvavo jau daugiau kaip 200 mokinių.                                                                                                                              

Švietimo ir mokslo ministerijoje šiemet darbavosi vienuoliktokai Rasa Jokubauskaitė iš Šilalės rajono ir vilnietis Justinas Iljeitis.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

E.p. info@smm.lt

Tel. (8 5) 219 1253