Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokslo metus pradėjo ne tik vaikai, bet ir tėvai
event 2015-09-02 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Mokslo metus pradėjo ne tik vaikai, bet ir tėvai

Šiaulių r. Aukštelkės mokykloje rugsėjo 1-ąją startuoja Tėvų klubas, kuriame mokytojai ir tėvai telksis į bendrų tikslų siekiančias grupes, bendraudami tarpusavayje  ir dirbdami drauge mokysis, dalinsis patirtimi su edukologijos, psichologijos ir informacinių technologijų specialistais. 

„Skatiname tėvus, mokyklas aktyvesniam bendradarbiavimui dėl kokybiškesnio vaikų ugdymo, palankesnės mokymo aplinkos kūrimo,- teigia ministrė A. Pitrėnienė.- Tyrimai rodo reikšmingą ryšį tarp tėvų įsitraukimo ir mokinių pasiekimų: jis glaudžiai susijęs su mokinių daroma pažanga ir mokymosi pasiekimais.”. 

2015 – 2016 m.m., paskelbtais Mokyklos bendruomenės metais, Šiaulių r. Aukštelkės mokykloje startavo Tėvų klubas, kurio iniciatyva Rugsėjo 1-osios šventė vyko netradiciškai.  Po šv. Mišių ir oficialiosios dalies Aukštelkės šv. Antano Paduviečio bažnyčioje  visa Aukštelkės mokyklos bendruomenė dalyvavo Tėvų klubo organizuotame piknike. Mokyklos sode veikė įvairios veiklos: dailininkų studija, sporto zona, mažųjų žaidimų kampelis ir „Knygų slėnis”, kuris patraukė daug šventės dalyvių. „Knygų slėnyje’ vaikai, naujoje lauko bibliotekoje susėdę ant minkštų pagalvėlių, klausė sekamų pasakų, repetavo ir patys vaidino pasaką „Dangus griūva”, kreidelėmis piešė pasakų veikėjus, įvairių skaitytų knygų personažų veidus. Šventės pabaigoje vaišindamasi Tėvų klubo dovana – dešrelėmis ir keptais zefyrais, mokyklos bendruomenė jautėsi kaip viena didelė šeima. 

Tėvų klubas organizuos ir kitas veiklas: stebės ir aptars kino filmus, susitiks su edukologijos mokslų docente Austėja Landsbergiene, IQES online Lietuva  administratoriumi, programos „Samsung Mokykla ateičiai“ lektoriumi Mindaugu Breiva,  bendraus su vaikų ir paauglių psichologu, VU docentu Dainiumi Pūru ir kt. 

Jau startavęs Tėvų klubas ir visos mokyklos bendruomenės  Rugsėjo 1-oios piknikas mokyklos sode– tai mokyklos atvirumo, sutelktumo, aktyvaus tėvų ir vaikų bendradarbiavimo pavyzdys.