Tinklalapio logotipas
Grįžti

Leidyklos pristatė savo veiklą Švietimo ir mokslo ministerijai
event 2015-09-04 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Leidyklos pristatė savo veiklą Švietimo ir mokslo ministerijai

Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko susitikimas su Lietuvos leidėjų asociacijos atstovais, kurio metu leidyklos pristatė savo veiklą švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei, viceministrei Genoveitai Krasauskienei bei kitiems ministerijos darbuotojams. Susitikime dalyvavo trys leidyklos – „Šviesa“, „TEV“ ir „Baltos lankos“.

Pagrindinės „Šviesos“ leidyklos veiklos kryptys – mokomojo turinio kūrimas vaikams ir jaunimui, elektroninė leidyba ir mokymų centras, skirtas mokytojų kvalifikacijos kėlimui. Leidyklos atstovė Daiva Bartninkienė pristatė inovatyvius, švietimo pažangą skatinančius projektus. Vienas jų – skaitmeninė mokymosi aplinka e.Šviesa, kuri padės mokytojams planuoti mokslo metus, ruoštis pamokoms ir analizuoti darbo procesą. Čia mokytojai gali rasti 100 suskaitmenintų vadovėlių.

Kitas projektai – šiuolaikiškam darbui klasėje skirta „Aktyvi klasė“, kuri siūlo interaktyvaus mokymosi įrangą, skaitmeninį mokomąjį turinį bei šios srities mokymus pedagogams bei serija „Atrask“, paremta mokymosi tiriant metodika. Šios serijos komplektuose mokymosi medžiaga pateikiama taip, kad mokinys atliktų užduotis savarankiškai, palaipsniui pats išsiaiškintų vieno ar kito įvykio priežastis, išskirtų pasekmes, mokėtų jas sieti su kito įvykio priežastimis bei pasekmėmis, tai yra mokytųsi tirdamas.

Leidykla „TEV“ užsiima popierine ir elektronine leidyba bei organizuoja seminarus mokytojams apie skaitmeninių produktų naudojimą pamokose. Leidyklos generalinis direktorius Elmundas Žalys pažymėjo, kad jie jau 10 metų leidžia trijų dalykų vadovėlių serijas – matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos. Taip pat ypatingą dėmesį skiria elektroninei leidybai – kuria kompiuterines mokymo priemones mokiniams, interaktyvius skaitmeninius vadovėlius bei mobilias interaktyvias kompiuterines knygas mokytojams. Leidykla žada kurti vis interaktyvesnius vadovėlius, o elektroninius produktus siūlys prenumeruoti.

„Baltos lankos“ pristatė tematiškai integruotą vadovėlį pradinėms klasėms „Vaivorykštė“. Leidykla siūlo vieną vadovėlį ir pratybų sąsiuvinį mėnesiui bendra tema. Vadovėlio komplekte taip pat galima rasti įrašus muziko, šokio ir anglų kalbos pamokoms, mokytojo knygą, mokytojai gali naudotis ir elektronine mokymo platforma e. lankos.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. 8 615 15251

El. paštas info@smm.lt