Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ – bendri Lietuvos ir Šveicarijos mokslininkų projektai
event 2015-09-09 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ – bendri Lietuvos ir Šveicarijos mokslininkų projektai

Rugsėjo 10 d. startuosiančiame Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ tarp daugybės mokslo populiarinimo renginių šiemet bus galima susipažinti ir su dviem mokslinių tyrimų projektais, finansuojamais pagal Lietuvos ir Šveicarijos dvišalio bendradarbiavimo programą „Moksliniai tyrimai ir plėtra“.

Šiemetiniame Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ bus pristatyti Vilniaus universiteto ir Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkų koordinuojami projektai, kuriais sprendžiamos genomo tyrimų siekiant nustatyti intelektinės negalios sutrikimų mechanizmus, augalų imuniteto patogenams ir kitos problemos.

Lietuvos mokslininkai, dalyvaujantys programoje „Moksliniai tyrimai ir plėtra“, bendrus projektus vykdo su Lozanos federalinio technikos, Lozanos, Berno, Ciuricho, Ženevos, Fribūro universitetų, Federalinio technologijos instituto Ciuriche, Paul Scherrer, Šveicarijos federalinio miškų, sniego ir kraštovaizdžio tyrimų institutų bei Arau kantono ligoninės Neurochirurgijos klinikų mokslininkais.

Šveicarijos ir Lietuvos programos „Moksliniai tyrimai ir plėtra“ tikslas – stiprinti abiejų šalių ryšius, skatinti sėkmingą ir produktyvų bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir plėtros srityje, gilinti žinias pasirinktose mokslinių tyrimų temose, skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą taip prisidedant prie socialinio ir ekonominio vystymosi Lietuvoje.

Pagal susitarimą, 2010 m. pasirašytą tarp Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Šveicarijos plėtros ir bendradarbiavimo agentūros, dvišaliams moksliniams tyrimams buvo skirta 8 mln. 532 tūkst. Šveicarijos frankų (apie 7,87 mln. eurų), iš kurių Lietuvos dalis sudaro 15 proc. paramos lėšų.

Festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ programą galima rasti:

http://www.mokslofestivalis.eu

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt