Tinklalapio logotipas
Grįžti

balsas.lt: Kiek laiko investuosi į kompetencijų įgijimą, tiek ir uždirbsi
event 2015-09-11 domain Švietimo informacinių technologijų centras

balsas.lt: Kiek laiko investuosi į kompetencijų įgijimą, tiek ir uždirbsi

„Neabejoju, kad tarp buvusių Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos mokinių yra profesionalų, uždirbančių daugiau už mane. Visada kartoju mūsų mokiniams – atlyginimas, kurį gausite po mokslų, priklauso nuo paties žmogaus. Pavyzdžiui, esi kirpėjas, bet gerai moki tik barzdą apkirpti – reiškia, iš tos barzdos kirpimo ir teks gyventi. Koks žmogaus indėlis į savo būsimos kvalifikacijos išmanymą, tiek jis ir uždirba“, – sako Valentinas Radavičius, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos direktorius. Populiarumas – graži tradicija „Jeigu pažvelgtume į mūsų mokyklos istoriją, pamatytume, kad šiemet – ne pirmi metai, kai sulaukiame daug daugiau pageidaujančiųjų, nei galime priimti. Taip buvo ir prieš dešimt metų“, – pastebi šiemet itin didelio jaunų žmonių susidomėjimo sulaukusios profesinės mokyklos vadovas. 

Pašnekovas pasakoja, kad iš beveik 600 pageidavusių mokytis šioje mokykloje, priimta apie 480 mokinių – beveik pusantro šimto daugiau žmonių, nei planuota. „Reikėtų pažymėti, kad nors esame kone seniausia profesinė mokykla šalyje, savo žinomumą nuolat stengiamės kurti patys – keliaujame į mokyklas, bendraujame su mokiniais. Nes neretai žinios apie profesines mokyklas, kurias vaikai gauna mokyklose, yra netikslios. Pas mus taip pat gerai išvystytos informavimo, karjeros planavimo veiklos. Aišku, žinome ne vieną istoriją, kai mūsų mokykloje mokėsi net trys kartos – iš pradžių seneliai, vėliau tėvai, o dabar – anūkai. Tačiau tam, kad mokiniai mus pasirinktų, nuolat ir nuosekliai dirbame“, – sako V. Radavičius. Profesijos populiarumą ne visada diktuoja rinka Transporto pramonės, paslaugų sektoriaus ir verslo sričių specialistus ruošiančiai mokyklai, kaip pažymi jos direktorius, itin svarbi rinkos situacija. „Mokymo programas siūlome pagal esamą rinkos paklausą. Stengiamės, kad specialybės būtų aktualios ir reikalingos tiek verslui, tiek žmogui“, – akcentuoja V. Radavičius. „Beje, patys mokiniai dažnai neblogai žino, kas darosi rinkoje, kokie atlyginimai. Tad dažniausiai renkasi paklausias profesijas. 

Juokaujame, kad jiems net nereikia didelių tyrimų – jauni žmonės patys greitai susigaudo. Pavyzdžiui, turėjome statybininkų vajų, visi puolė strimgalviais mokytis šitos profesijos, kol statybos nepasibaigė. Bet yra ir išimčių. Štai dabar girdime, kad šalyje labai trūksta suvirintojų. Bet mokiniai šios specialybės rinktis neskuba – visi nori lengvo, švaraus, gerai apmokamo darbo. Ir nors gerų suvirintojų trūksta, o jų atlyginimai tikrai labai neblogi, visi supranta, kad šis darbas – labai atsakingas, be to, dažnai ir darbo sąlygos nėra pačios idealiausios“, – pastebi mokyklos direktorius.