Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė A. Pitrėnienė: Baltijos šalių švietimo ministerijų susitikime – aktualūs strateginiai klausimai
event 2015-09-17 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė A. Pitrėnienė: Baltijos šalių švietimo ministerijų susitikime – aktualūs strateginiai klausimai

Druskininkuose prasidėjo dvi dienas truksiantis Baltijos šalių švietimo ir mokslo ministerijų atstovų susitikimas, kurio metu analizuojami su mokyklų veikla susiję klausimai. Sveikinimo kalbą sakiusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pažymėjo, kad nors kai kurios švietimo problemos būdingos tik vienai ar kitai šaliai, esama ir bendrų iššūkių, kuriuos geriausia spręsti dalijantis gerąja patirtimi ir ieškant tinkamiausių strateginių sprendimų.

„Drastiškai mažėja mokinių, mokytojų bendruomenė sensta, į ją kartais sunkiai įsilieja nauji gabūs specialistai. Į šiuos iššūkius reikia atsakyti racionaliai ir kartu jautriai. Turime ieškoti būdų, kaip pagerinti mokinių pasiekimus, pritraukti jaunų ir entuziastingų, motyvuotų pedagogų, didinti mokytojo profesijos patrauklumą ir veiksmingai tobulinti jų kvalifikaciją. Juk mokytojo profesionalumas turi tiesioginį ryšį su mokinių pasiekimais. Talentingas mokytojas – didžiulė vertybė. Surasti ir išauginti šiuos talentus – tai nelengvas uždavinys“, - kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

Ji išreiškė viltį, kad susitikimas suteiks progos padiskutuoti apie galimybę įsteigti rotuojančią Baltijos šalių vasaros akademiją, kurioje galėtų dalyvauti mokyklų komandos iš visų trijų Baltijos šalių. „Mums, mažoms tautoms, labai svarbu mokytis vieniems iš kitų, palaikyti glaudžius ryšius, puoselėti tarptautinius projektus. Vieną pavyzdį turime – birželį įkurtą Baltijos pameistrystės ir mokymosi darbo vietoje aljansą. O juk bendradarbiauti galime ne tik profesinio mokymo, bet ir kitose švietimo ir mokslo srityse“, - teigė ministrė, kviesdama dalytis patirtimi ir bendradarbiauti.

Susitikimo metu apžvelgta pastarųjų metų kiekvienos Baltijos šalies mokyklų sektorius ir politika. Vėliau dalyviai pasiskirstė į tris darbo grupes. Jie aptarė priemones užtikrinti geresnius mokinių mokymosi pasiekimus – mokyklų tinklo optimizavimą ir finansavimą, naujų pedagogų pritraukimą ir mokymosi pasiekimų stebėseną, taip pat veiksmingą žmogiškųjų išteklių valdymą mokyklose – tęstinį profesinį tobulėjimą, pirminį mokytojų rengimą, tikslinį studijų programų planavimą, sprendžiant mokytojų profesionalų trūkumą, būdus didinti mokytojo specialybės patrauklumą, vertinti veiklą. Dėmesys skiriamas ir galimoms Baltijos šalių mokyklų tarptautinio bendradarbiavimo iniciatyvoms.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos švietimo ir mokslo ministerijų vadovai ir atstovai jau daugiau nei du dešimtmečius kasmet susitinka vienoje iš trijų Baltijos šalių, kur aptaria aktualiausius veiklos klausimus, švietimo ir mokslo politikos naujoves ir trišalio bendradarbiavimo plėtros galimybes.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt