Tinklalapio logotipas
Grįžti

balsas.lt: Korepetitorių paslaptys: mokydami jaunimą dirba nelegaliai?
event 2015-09-21 domain Švietimo informacinių technologijų centras

balsas.lt: Korepetitorių paslaptys: mokydami jaunimą dirba nelegaliai?
 

Prasidėję mokslo metai netruks papildyti korepetitorių kišenes. 

Konsultacijos nepigios ir tėvams kainuoja ne vieną dešimtį eurų. Lietuvos mokinių parlamento pirmininkė Gabrielė Makarevičiūtė sako, kad korepetitoriai populiarūs, nes tai savotiška mada. 

Maža to, ne visi mokytojai papildomai uždarbiauja pagal įstatymus. Mokyti gali tik tie, kurie įregistravę individualią veiklą arba turi verslo liudijimą. Vieša paslaptis, kad daug korepetitorių to nedaro. 

Valstybinė mokesčių inspekcija įspėja, kad prieš dėdami skelbimą į internetą nelegalūs korepetitoriai turėtų gerai pagalvoti. Pričiuptiems gresia baudos iki beveik 300 eurų, o pranešimų apie nelegalią veiklą sulaukiama vis daugiau. Šiemet tokių pranešimų – jau pusė tūkstančio. 

„Skundžia arba asmenys, kurie nepatenkinti gautu rezultatu, atliktomis paslaugomis, kartais paskundžia arba pasiteirauja asmenys, kurie ketina įsigyti tokias paslaugas ir nori įsitikinti, ar tas asmuo veikia legaliai. Kitais atvejais praneša tai kaimynai, tai pažįstami“, - pasakoja VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė. 

Tiesa, mokytojai dažniausiai bent jau turi licencijas užsiimti tokia veikla. Tačiau atsiranda gudruolių, kurie ne tik nemoka mokesčių, bet ir siūlosi pamokyti labai neįprastų dalykų. 

Plačiau apie tai – TV3 reportaže​. 

Eglė Šepetytė