Tinklalapio logotipas
Grįžti

Rugsėjo 26-ąją – Europos kalbų diena
event 2015-09-24 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Rugsėjo 26-ąją – Europos kalbų diena

​Rugsėjo 26-ąją kartu su Europos šalimis minėsime Europos kalbų dieną. Šiųmetinis akcentas – mokyklų mokomosios ir pamirštos kalbos. Šia proga Europos Taryba sveikina šalis, mininčias šią dieną. Europos Tarybos sveikinime sakoma:

„Šiais metais raginame atkreipti dėmesį į tas kalbas, kurios ne taip dažnai kviečiamos į šią kasmetinę šventę. Tai mokyklų mokomosios kalbos, kurios tam tikrais atvejais, kaip rodo tarptautiniai pasiekimų tyrimai, tampa kliūtimi siekti aukštesnių akademinių rezultatų. Mokymosi sėkmė priklauso nuo gero mokomosios kalbos mokėjimo.

Europos Tarybos Kalbų politikos skyrius ir Dabartinių Europos kalbų centras, bendradarbiaudami su Europos Komisija, ieško būdų, kaip įveikti kylančius iššūkius, susijusius su daugiakalbėmis klasėmis. Europos Taryba 47 valstybėms narėms siūlo tikslinę paramą, kad visi mokiniai galėtų visiškai išnaudoti savo mokymosi potencialą.

Europos kalbų dieną atkreipkime dėmesį į mokomųjų kalbų svarbą mokymui, mokymuisi ir bendravimui. Kiekvienas vaikas turi teisę į sėkmę. O mokymosi sėkmė gali nulemti ateitį, tad pradėkime nuo šiandien“.

Europos Tarybos iniciatyva Europos kalbų diena yra švenčiama kasmet rugsėjo 26 d. nuo 2011 m. Šios dienos tikslas – paskatinti kalbų mokymąsi, daugiakalbystę, kalbų ir kultūrų įvairovę ir kt.

Europos kalbų dienos minėjimo renginius organizuoja bendrojo ugdymo mokyklos, universitetai, kalbų ir kultūrų institutai, asociacijos.

Apie renginius Vilniaus mokytojų namuose: http://vikc.lt/lt/pagrindinis-1/europos-kalb-diena-2015-13283.


Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt