Tinklalapio logotipas
Grįžti

Prevencinės programos turi atsirasti kiekvienoje mokykloje
event 2015-09-24 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Prevencinės programos turi atsirasti kiekvienoje mokykloje

Kaip padaryti, kad skirtingų temperamentų, polinkių, nevienodos patirties turintys vaikai mokykloje sugyventų ir jaustųsi laimingi? Kokios prevencinės programos yra paveikiausios?

Apie tai šiandien svarstoma Vilniuje, Socialinių mokslų kolegijoje, vykstančioje tarptautinėje konferencijoje „Prevencijos svarba vaikų gyvenimo kokybės gerinimui“. Savo patirtį prevencinių programų, jaunų žmonių psichikos sveikatos stiprinimo srityje konferencijoje taip pat pristato Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Čekijos specialistai. 

„Visi mokiniai turi teisę būti saugūs ir laimingi mokykloje, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina. – Jeigu patyčių ir smurto prevencinės programos pagrįstos moksliniais faktais, akredituotos psichologų ir kitų specialistų, patikrintos praktiškai, pritaikomos konkrečios mokyklos bendruomenei, jeigu į jas noriai įsitraukia mokyklos bendruomenė, tai tokioje mokykloje prevencija bus veiksminga, aplinka – saugi, o atmosfera visiems geranoriška“. 

Švietimo ir mokslo ministerijos šios srities prioritetiniai uždaviniai – siekti, kad prevencinė veikla taptų kiekvienos mokyklos kasdienybe, analizuoti mokinių rizikingos elgsenos priežastis ir kurti ar skatinti tikslinių prevencinių programų kūrimą, užtikrinti kokybę – tai yra vertinti programas, rūpintis lektorių kompetencija ir kt., stebėti jų veiksmingumą.

Šiuo metu prevencines programas įgyvendina daugiau kaip pusė visų šalies mokyklų. Šiemet parengtos 2 naujos prevencinės programos: seksualinės prievartos prieš vaikus bei vaikų seksualinio išnaudojimo prevencijos programa „Saugok ir gerbk mane“ ir konfliktų prevencijos programa „Taiki mokykla“.

Prevencinės programos gali būti integruojamos į kitus dalykus, gali būti siūlomos kaip pasirenkamasis dalykas klasei ar integruojamos į papildomąjį ugdymą, vykdomos kaip projektai ir pan.      

Įvairioms vaikų ugdymo priemonėms, kurios prisideda prie jų sveikos gyvensenos, socializacijos, kūrybiškumo ugdymo, prevencijos ir kt., iki 2020 metų iš ES struktūrinių fondų numatyta skirti 34 mln. 327 tūkst. eurų.

Šiandieninė konferencija, kurią organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, organizuojama valstybės projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas“ lėšomis. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos biudžeto.

Visus pranešimus, konferencijai pasibaigus, bus galima pasiskaityti adresuwww.sppc.lt. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt