Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vyko apskritojo stalo diskusija STEM tematika
event 2015-09-25 domain Ugdymo plėtotės centras label_outline Aktualijos

Vyko apskritojo stalo diskusija STEM tematika

2015 m. rugsėjo 23 ir 24 dienomis dešimt mokyklų komandų iš įvairių Lietuvos miestų susėdo prie apskritojo stalo aptarti, kaip taikyti iš užsienio stažuočių parsivežtą patirtį stiprinant gamtos, technologijų, inžinerijos ir tiksliųjų mokslų ugdymą.

Rugsėjo 23 dieną susirinkusius pedagogus sveikino ir popietę kartu praleido švietimo ir mokslo viceministrė dr. Svetlana Kauzonienė. Viceministrė sakė, kad „talentų ugdymas prasideda jau nuo darželio ir mokyklos. Norėdami pasiekti inovacijų proveržio turime ugdyti naują novatorių kartą. Todėl aktyviai skatiname STEM – gamtos, technologijų, inžinerijos, kūrybingumo ir matematikos – mokslų populiarinimą. Siekiame, kad vaikams būtų sudarytos palankios sąlygos domėtis šiais mokslais“. Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis akcentavo, kad siekti tikslų labiausiai padeda bendradarbiavimas, entuziazmas ir galimybė tartis, diskutuoti su kolegomis, kurie siekia tokių pačių tikslų.

Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausioji specialistė Jurgita Nemanienė savo pranešime „STEM kompleksinis ugdymas“ kalbėjo ir apie tai, kas kelia susidomėjimą STEM disciplinomis, bei pristatė brandos darbo stipriąsias puses. Ugdymo plėtotės centro ugdymo turinio skyriaus vedėja dr. Loreta Statauskienė dalyviams priminė, nuo ko viskas prasidėjo, kaip keitėsi supratimas apie STEM ugdymą ir kiek toli esame pažengę.

Mokyklos pristatė STEM veiksmų planų projektus, parengtus pagal Ugdymo plėtotės centro „Gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos dalykų (STEM) stiprinimo veiksmų plano kokybės reikalavimus“, dalijosi stažuočių metu sukaupta patirtimi, planais ir idėjomis, ką ketina pritaikyti savo mokykloje.

Ugdymo plėtotės centro informacija