Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė Audronė Pitrėnienė susitiko su Kauno švietimo bendruomene
event 2015-09-26 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė Audronė Pitrėnienė susitiko su Kauno švietimo bendruomene

„Išėjusi iš mokyklos supratau, kodėl mokytojo darbas yra toks žavus. Juk mokykloje dirbama su ateitimi, ne su praeitimi“, - susitikimą su Kauno Šilainių seniūnijos mokytojais ir mokyklų vadovais pradėjo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Švietimo ir mokslo ministrė penktadienį viešėjo Kaune, kur aplankė Kauno Milikonių mokyklą, kuriame ir vyko susitikimas su švietimo bendruomene, o vėliau apžiūrėjo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą ir jo padalinius.

Šilainių mikrorajono mokyklų vadovai ir mokytojai domėjosi atlyginimais, pedagogų rengimu, jų atestacijos ir kvalifikacijos tvarka, mokytojo autoriteto kėlimu. „Reikia peržiūrėti mokytojų krūvius, juos tinkamai paskirstyti. Jei pedagogai turėtų pakankamą darbo krūvį, gautų didesnį atlyginimą“, - sakė švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė. Ji atkreipė dėmesį, kad reikia ieškoti būdų, kad egzaminų sesija netrukdytų ugdymo procesui, taip pat skatino tinkamai išnaudoti socialinei veiklai skiriamas valandas, renginius organizuoti po pamokų. Ministrė nuramino dėl naujo švietimo finansavimo modelio susirūpinusius didelių mokyklų vadovus – įvedus klasės krepšelį, mokykla negalės gauti mažesnio krepšelio nei skaičiuojant pagal senąją – mokinio krepšelio – tvarką.

Vėliau švietimo ir mokslo ministrė apsilankė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Šiuo metu jame pagal pirminio profesinio mokymo programas mokosi daugiau kaip 3100 mokinių – sukirpėjo-konstruktoriaus, siuvėjo, ortopedinės avalinės gamintojo, paramediko, masažuotojo, kirpėjo, kosmetologo, floristo ir kitų profesijų.

Centre veikia dvi valgyklos, moderni valykla, medicinos punktas, dirba gydytoja-odontologė, taip pat – praktinio mokymo bazės „Grožio studija“, „Floristikos studija“ bei „Pėdos priežiūros studija“. 2014 m. pavasarį duris atvėrė didžiausias Pabaltijyje tokio pobūdžio Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektorinis praktinio mokymo centras „Modus“. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokinių vaikus prižiūri unikalaus visoje šalyje centrui priklausančio lopšelio-darželio auklėtojos.

Centras taip pat turi keturis skyrius Palangoje, Nidoje, Juknaičiuose ir Aukštadvaryje. Palangoje kiekvienais metais parengiama apie 170 specialistų darbui įmonėse Lietuvos kurortinėse vietose.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. 8 5 219 1173

El. paštas info@smm.lt