Tinklalapio logotipas
Grįžti

Alytuje apsilankiusi ministrė A. Pitrėnienė: „Atsisakę pamokų mokyklų vadovai kvalifikacinių kategorijų nepraras“
event 2015-09-29 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Alytuje apsilankiusi ministrė A. Pitrėnienė: „Atsisakę pamokų mokyklų vadovai kvalifikacinių kategorijų nepraras“

Susitikimas su Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoju Arvydu Balčiūnu, švietimo įstaigų vadovais ir mokytojais, apsilankymas Likiškėlių pagrindinėje mokykloje, Butrimonių gimnazijoje ir Punios daugiafunkciame centre. Toks maršrutas po Alytaus miestą ir rajoną nusidriekė čia lankantis švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei.

„Įsivaizduojame, kad visi esame švietimo profesionalai, ekspertai, kad viską žinome geriausiai. Bet ar nuėję pas gydytoją įrodinėjame savo tiesas? Dideli pokyčiai švietimo sistemoje bus tada, kai tėvai pas mokytojus ateis tarsi pas gydytojus profesionalus, pripažins jų kompetenciją, autoritetą, tarsis“, - susitikimo su Alytaus švietimo bendruomene metu sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Ministrė pabrėžė, kad mokinių skaičius mažėja visoje Lietuvoje – ne išimtis ir Alytaus rajono savivaldybė. Tačiau svarbiausia, kad savivaldybių vadovai ieško problemų sprendimo, taip pat labai svarbus dialogas tarp mokyklų vadovų, mokytojų, mokinių, jų tėvų.

Susitikime dalyvavo nemažai mokyklų direktorių ir mokytojų, kuriuos labiausiai domino klasės ir neformaliojo ugdymo krepšeliai, geltonieji autobusai ir suaugusiųjų neformalusis švietimas. Pasak ministrės, klasės krepšelis leistų išsilaikyti mažesnį skaičių mokinių turinčioms mokykloms, tačiau nebūtų nuskriaustos ir didelės mokyklos. Pritaikius naują švietimo finansavimo metodiką, jos negalės gauti mažiau nei skaičiuojant pagal senąją – mokinio krepšelio – tvarką.

Mokyklos vadovai baiminosi, kad atsisakę pamokų jie praras savo įgytas kategorijas, kompetencijas. „Noriu nuraminti – direktorių įgyta kategorija išliks tokia, kokia buvo, ji niekur nepradings. Jų atlyginimas taip pat nesumažės. Juk vadovai yra mokyklų ašis, nuo jų entuziazmo, sprendimo priklauso, kokia bus mokykla. Dabar jie tam galės skirti visą dėmesį, o jiems priklausiusios 5 valandos pagerins mokytojų padėtį, padės užtikrinti normalius darbo krūvius bei atlygį“, - sakė švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė. Pasak ministrės, mokytojams gali pagelbėti ir su neformaliojo ugdymo krepšeliu skiriamos lėšos. Ji skatino tuo pasinaudoti, nes numatoma ir kitąmet skirti lėšų.

Po susitikimo savivaldybėje švietimo ir mokslo ministrė lankėsi Likiškėlių pagrindinėje mokykloje. 1989 m. įsteigtai mokyklai reikalingos lėšos pastato renovacijai ir mokymo bazei modernizuoti. Per vienerius mokslo metus čia mokinių sumažėjo beveik 40 proc. ir dabar mokosi 327 vaikai.

Vėliau A. Pitrėnienė apsilankė Butrimonių gimnazijoje. Renovuotoje mokykloje mokosi 239 mokiniai – 12 proc. mažiau nei pernai. Ne kartą sportiškiausia šalies mokykla tapusi bendrojo ugdymo įstaiga turi ir stiprų merginų chorą, gimnazijoje yra moderni sporto salė su įvairiais treniruokliais, biliardo stalu ir kitais įrengimais.

Punios mokykloje-daugiafunkciniame centre nuo šio rudens mokosi 63 mokiniai. Čia vykdomas ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis ir pagrindinis ugdymas, kaimo bendruomenei teikiamos kultūrinės, socialinės, suaugusiųjų švietimo paslaugos. Du centro darbuotojai organizuoja kultūrinius renginius, mėgėjų meno kolektyvų veiklą, atsakingi už valstybinių ir kalendorinių švenčių paminėjimą, turtina kraštotyrinę ekspoziciją. Centre veikia etnografinis ansamblis ir vyrų kapela. Du neformaliojo švietimo pedagogai sporto salėje organizuoja veiklą jaunimui ir suaugusiems kaimo bendruomenės nariams. Vakarais yra sudaryta galimybė žaisti krepšinį, stalo tenisą, tinklinį, vyksta fitneso, aerobikos, moterų linijinių šokių užsiėmimai. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. 8 5 219 1173

El. paštas info@smm.lt