Tinklalapio logotipas
Grįžti

Bus paskelbtas Meilės Lukšienės premijos laureatas
event 2015-09-30 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Bus paskelbtas Meilės Lukšienės premijos laureatas
Spalio 1 d. 10 val. Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje (A.Volano g. 2) vyks Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisijos posėdis. Jame 19 kandidatų premijai gauti ir premijos skyrimo komisijos nariai diskutuos apie mokytoją, kaip autoritetą ir moralinį lyderį, apie mokytojo misiją, kaip drąsios ir kūrybingos asmenybės pašaukimą. 

Diskusijai pasibaigus, 14 val. bus paskelbtas 2015 m. Meilės Lukšienės premijos laureatas. Premiją laureatui švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė įteiks spalio 5 d. Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje vyksiančiame renginyje, skirtame Tarptautienei mokytojo dienai paminėti.

Į premiją gali pretenduoti asmenys ne vyresni nei 35 metų. Premijos skyrimo komisija vertina kandidato pedagoginio darbo pradžią ir tolesnę veiklą, orientuotą į ugdymo demokratizavimą ir modernizavimą, sėkmingus edukacinius projektus, atsižvelgia į palankius esančių ir buvusių mokinių, tėvų atsiliepimus, sėkmingą bendradarbiavimą su kolegomis, lyderystę.

Premijos dydis – 120 BSI (šiuo metu 4560 Eur). Premija skiriama kiekvienais metais.

Kandidatūras premijai teikė patys asmenys, švietimo įstaigų vadovai, švietimo įstaigų savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos, mokytojai, mokiniai, tėvai ir jų organizacijos, nevyriausybinės organizacijos, švietimo asociacijos.

Meilės Lukšienės premiją pedagogams už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą 2010 m. įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija.

2014 metais premijos laureatu tapo Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos technologijų mokytojas Donatas Kriukas.

Švietimo ir mokslo ministerija, įprasmindama habil.dr. Meilės Lukšienės mokslinę ir visuomeninę veiklą, 2013 m. įsteigė  Meilės Lukšienės premiją mokslininkams, aukštųjų mokyklų dėstytojams už ryškiausius edukologijos, kultūrologijos ir lituanistikos mokslo darbus, taip pat ir už reikšmingą viso gyvenimo mokslinę veiklą. Pirmąja šios premijos laureate tapo Lietuvos edukologijos universiteto Edukologijos katedros prof. habil. dr. Marijona Barkauskaitė.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253