Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuva ir Ukraina atnaujina bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programą
event 2015-10-01 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Lietuva ir Ukraina atnaujina bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programą

Lietuva ir Ukraina pasirašo bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programą 2016–2020 metams.

Bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programą iš Lietuvos pusės pasirašė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Švietimo ir mokslo viceministrės Svetlanos Kauzonienės vadovaujamos delegacijos vizito rugsėjo 30 – spalio 1 d. Kijeve metu Lietuvos pusei perduodama Ukrainos švietimo ir mokslo ministro Sergejaus Kvito pasirašyta programa. Ankstesnė bendradarbiavimo programa galiojo 2011–2015 metais.

„Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programa ne tik tarnauja mokslui, bet ir skatina glaudžius abiejų šalių ryšius. Džiaugiamės galėdami sudaryti sąlygas šiems ryšiams plėstis ir stiprėti“,  – sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

Pagal bendradarbiavimo programą, Lietuva ir Ukraina finansuoja dvišalį mokslininkų mobilumą: apmoka tyrėjų vizitus, remia mokslo renginius ir bendrų mokslinių publikacijų rengimą.

Vizito Kijeve metu taip pat vyks Lietuvos ir Ukrainos dvišalio bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje komisijos posėdis, per kurį bus atrinkti 2016–2017 metais finansuotini dvišaliai mokslinių tyrimų projektai. Konkursui šiemet pateikti 54 bendri Lietuvos ir Ukrainos mokslininkų projektai, iš kurių bus atrinkti nepriklausomų abiejų šalių ekspertų įvertinti geriausiai.

Bendradarbiavimas su Ukraina mokslo ir technologijų srityje vyksta nuo 2002 m. Iki šiol yra finansuotas 91 dvišalis mokslinių tyrimų projektas, tam tikslui iš Lietuvos pusės skirta apie 650 tūkst. eurų.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt