Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė Audronė Pitrėnienė iškilmingai įteikė Meilės Lukšienės premiją, apdovanojo geriausius mokytojus
event 2015-10-05 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė Audronė Pitrėnienė iškilmingai įteikė Meilės Lukšienės premiją, apdovanojo geriausius mokytojus

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė per renginį, skirtą Tarptautinei mokytojų dienai, įteikė Meilės Lukšienės premiją šių metų laureatei – Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos socialinei pedagogei Kristinai Stankutei-Matei. Iškilmingame renginyje, įvykusiame Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, taip pat pagerbti geriausi mokytojai iš 60-ies savivaldybių. Renginyje taip pat dalyvavo ir mokytojus pasveikino Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Mokytojai turi būti be galo atsidavę savo darbui, kad galėtų prisiimti tokią didelę atsakomybę – ugdyti jaunąjį Lietuvos pilietį, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Labai gerai žinau, ką reiškia iš šeimos pavogtas vakaras, kai praleidi jį su savo mokiniais. Dirbant mokykloje išnyksta riba tarp savo ir kitų šeimų vaikų, nes visi jie tampa savais ir pačiais brangiausiais. Dėkoju visiems šalies mokytojams už nuoširdų ir sunkų darbą“.

Šių metų Meilės Lukšienės premijos laureatė Kristina Stankutė-Matė Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos mokytoja dirba nuo 2011 metų. „Norėdami išugdyti atsakingą jauną žmogų, turime sau išsikelti aukštus tikslus“, – atsiimdama premiją apie mokytojo pašaukimą sakė mokytoja Kristina.

Su specialiųjų poreikių vaikais, turinčiais emocijų ir elgesio, dėmesio, autizmo spektro, intelekto ir kt. sutrikimų, ji dirba labai kūrybiškai, taiko įvairius mokymo metodus, naudoja netradicines, interaktyvias mokymo priemones. Mokytoja yra Klaipėdos miesto specialiųjų pedagogų metodinės grupės pirmininkė, kartu su sese, taip pat  specialiąja pedagoge Ana Stankute, sukūrė internetinę svetainę specialiesiems pedagogams.

Mokytoja parašė projektą „Relaksacinio kambario įrengimas“, laimėjo finansavimą ir toks kambarys, kuriame mokiniai galėtų atsipalaiduoti, pailsėti, nusiraminti, šį rugsėjį atvėrė duris visiems mokyklos mokiniams.

Mokyklos bendruomenė – mokiniai, tėvai, mokytojai – labai gerai vertina šią  kompetentingą pagalbos mokiniui specialistę, kuri ne tik moko, bet ir sudaro sąlygas specialiųjų poreikių turintiems vaikams augti kaip asmenybėms, padeda pasirengti mokytis visą gyvenimą, integruotis į socialinę kultūrinę aplinką.

Kristina Stankutė-Matė skaito pranešimus Klaipėdos, šalies pedagogų konferencijose ir seminaruose, rengia paskaitas tėvams, juos konsultuoja. Kartu su mokiniais dalyvauja įvairiuose projektuose, parodose.

Meilės Lukšienės premiją 2010 m. įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija. Ji gali būti teikiama pedagogams (ne vyresniems nei 35 m.) už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą. Premija siekiama įprasminti daktarės Meilės Lukšienės atminimą ir skatinti jaunus pedagogus aktyviai įsitraukti į švietimo plėtotės darbus.

Premijos dydis – 120 BSI (šiuo metu 4 560 Eur.). Ji skiriama kiekvienais metais.

M. Lukšienės premijos laureatais yra tapę Kauno šv. Mato vidurinės mokyklos matematikos ir informatikos mokytojas Vygantas Kornejevas, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos chemijos mokytojas Ramūnas Skaudžius, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos anglų kalbos mokytoja Rūta Pivoriūnaitė, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos  fizikos mokytojas Tomas Kivaras, Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos technologijų mokytojas Donatas Kriukas.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt