Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatyti beveik du dešimtmečius vykdyto tarptautinio tyrimo rezultatai
event 2015-10-07 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatyti beveik du dešimtmečius vykdyto tarptautinio tyrimo rezultatai

Spalio 8 d. 10 val. viešbučio „Radisson Blu“ konferencijų centre (Konstitucijos pr. 20, Vilnius) prasidės konferencija „Kokybiškas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas: ką galėtume daryti geriau?“.

Per konferenciją Brenda Taggart, mokslinių tyrimų koordinatorė iš Londono universiteto, pristatys didžiausią ir Europoje ilgiausiai trukusį mokslinį tyrimą „Veiksmingas ikimokyklinis, pradinis ir vidurinis ugdymas“. Tyrimą Londono universitetas atliko 1997–2014 m. Ilgus metus buvo stebėti vaikai, augę skurdesnėse šeimose ir nelankę ikimokyklinių ugdymo įstaigų, ir tie, kurie augo pasiturinčiose šeimose ir lankė šias įstaigas. Tyrimas atskleidė didžiulius tolimesnių vaikų pasiekimų skirtumus ir didelę pridėtinę kokybiško ankstyvojo ugdymo vertę.

Dr. Akvilė Motiejūnaitė-Schulmeister, švietimo politikos ir švietimo sistemų analitikė, atstovaujanti Europos Komisijos Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomajai agentūrai, apžvelgs, kaip įvairiose Europos Sąjungos šalyse organizuojamas institucinis ugdymas nuo vaiko gimimo iki jam pradedant lankyti mokyklą, kokie yra modeliai, kaip tarptautiniu kontekstu atrodo Lietuva, bus pristatomi Europos Sąjungos šalių sprendimai dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumo ir kokybės gerinimo.

Viktorija Bolla, Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktorato atstovė, pristatys Europos Sąjungos šalių ekspertų išvadas, kokie veiksniai lemia ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymo kokybę. Tariantis dėl veiksnių darbo grupėse dalyvavo ir Lietuvos atstovai. Veiksniai suformuoti remiantis ES šalių gerąja praktika ir naujausiais moksliniais tyrimais.  Šios ekspertų išvados Lietuvai ir kitoms šalims gali veiksmingai padėti persvarstyti ankstyvojo vaikų ugdymo politiką ir nustatyti naujas kryptis.

Darbo grupėse bus diskutuojama, ką galėtume daryti geriau, kad Lietuvoje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdančio personalo profesionalumas gerėtų? Kad ugdymo paslaugos taptų prieinamos visiems vaikams ir jų šeimoms? Konferencijoje dalyvausiantiems savivaldybių atstovams bus pateikti konkretūs siūlymai, pvz., įteisinti visuotinį ikimokyklinį ugdymą vaikams nuo 4 metų.  

Konferencijų centro fojė veiks ekspozicija „Vaikų darželių ugdymo erdvių  modernizavimas. 5 lietuviški atvejai“ (http://www.projektas-aikstele.lt/).

Artėjant naujam ES struktūrinių fondų finansavimo periodui, Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos dailės akademija parengė siūlymus savivaldybėms, kaip tipinius vaikų darželius, – daugelis statyti dar sovietmečiu, – būtų galima modernizuoti. Per parodą savivaldybių atstovams bus pateikti 5 pavyzdžiai.

Konferenciją organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija kartu su partneriais.    

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt