Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministrė su Izraelio ambasadoriumi aptarė šalių bendradarbiavimą švietimo ir mokslo srityse
event 2015-10-08 domain Švietimo ir mokslo ministerija label_outline Aktualijos

Švietimo ir mokslo ministrė su Izraelio ambasadoriumi aptarė šalių bendradarbiavimą švietimo ir mokslo srityse
Spalio 7 d. švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė susitiko su nepaprastuoju ir įgaliotuoju Izraelio valstybės ambasadoriumi Lietuvoje Amiru Maimonu. Susitikimo metu aptarti Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimo švietimo ir mokslo srityse rezultatai, tolesnės bendradarbiavimo plėtros perspektyvos.

„Sėkmingam bendradarbiavimui svarbios abipusės pastangos, mes turime pasinaudoti visomis galimybėmis, kad Lietuvos ir Izraelio studentų, dėstytojų bei tyrėjų bendradarbiavimas turėtų dar labiau pastebimus ir visuomenei naudingus rezultatus. Puikus tokio bendradarbiavimo pavyzdys – spalio pabaigoje Lietuvoje vyksiantis seminarų ciklas dirbantiems vaikų ir suaugusiųjų su mokymosi negalia srityje“, - sakė ministrė.

Tiek Lietuva, tiek Izraelis skiria stipendijas vasaros kalbų kursų dalyviams, podiplominių studijų studentams ir tyrėjams. Abiejų šalių aukštosios mokyklos pagal programą Erasmus+ vykdo studentų ir dėstytojų mainus bei bendradarbiavimo aukštojo mokslo srityje projektus. Praėjusiais mokslo metais Lietuvoje laipsnį suteikiančiose studijose studijavo 113 Izraelio piliečių. Daugiausiai – net 97 studentai – Lietuvos sveikatos mokslų universitete. 5 Lietuvos piliečiai buvo išvykę dalinių studijų į Izraelio aukštąsias mokyklas.

Spalio 26–30 dienomis Izraelyje veikiančios ir ilgą istoriją turinčios organizacijos Nitzan atstovai atvyksta į Lietuvą, kur skaitys paskaitų bei seminarų ciklą apie darbą vaikų ir suaugusiųjų su mokymosi negalia srityje. Renginius organizuoja Izraelio ambasada Lietuvoje ir Švietimo ir mokslo ministerija.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. p. info@smm.lt