Tinklalapio logotipas
Grįžti

Globalaus švietimo idėjos
event 2015-10-13 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Aktualijos

Globalaus švietimo idėjos

2015 m. rugsėjo 28 - spalio 4 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos komanda dalyvavo organizacijos „Qdowa” rengiamuose mokymuose tema „Locally=Globally”, Kudova Zdroj (Lenkija). Pagrindinis mokymų tikslas – globalaus švietimo problematikos aptarimas, iššūkiai ir patirtis siekiant integruoti globalaus švietimo temas į formalųjį ir neformalųjį ugdymą.

Renginyje pranešėjai kalbėjo labai skirtingomis temomis, aktualiomis šių dienų visuomenei: karo problemos ir pabėgėliai Sirijoje, migrantų krizė Europoje, sąžininga prekyba ir jos plėtra, ekologija ir skalūnų dujos, žmogaus teisės, tautinės mažumos, tolerancija. Tai pagrindinės temos, kurias aptarė lektoriai ir mokymų dalyviai iš Lenkijos, Lietuvos, Estijos, Rumunijos, Čekijos, Ukrainos, Kenijos, Kolumbijos ir Argentinos. Projekto metu vyko intensyvios diskusijos, mokymai, projektų kūrimai bei pristatymai. Gyvenimas nedideliame Kudova Zdroj miestelyje dalyviams taip pat leido artimiau susipažinti su krašto tradicijomis, aplankyti kultūros muziejų, įžymųjį „Akmenų miestą”.

Savaitę trukę mokymai suteikė daugiau žinių globalaus švietimo klausimais, diskusijose, praktiniuose užsiėmimuose išgrynintos idėjos padės surengti ne vieną įdomų projektą Didždvario gimnazijoje.

Globalus švietimas  – aktuali sritis šiandieninių realijų kontekste. Politiniai įvykiai, ekonominės ir socialinės aktualijos, gamtos reiškinių sukeltos pasekmės rodo, kad būtina didinti visuomenės supratimą apie kintančio pasaulio vystymosi procesus, ugdyti gebėjimus ir formuoti vertybes, kurios skatintų kiekvieną visuomenės narį tapti aktyviu ir atsakingu pasaulio piliečiu bei kurti teisingą ir darnų pasaulį.

Aura Lomeikaitė

Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinė