Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė A. Pitrėnienė: auga nauja talentinga karta, kuri toliau kurs mūsų šalies ateitį
event 2015-10-22 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė A. Pitrėnienė: auga nauja talentinga karta, kuri toliau kurs mūsų šalies ateitį

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ketvirtadienį dalyvavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje vykusiame susitikime su biografinių žinynų „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ ir „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ herojais. Tai – pirmasis susitikimų turo po Lietuvą renginys, skirtas 25-osioms Lietuvos Nepriklausomybės metinėms paminėti ir labiausiai per šiuos metus nusipelniusioms Lietuvos asmenybėms pagerbti.

„Kiekvienas Lietuvos kraštas gali didžiuotis užauginęs mūsų šaliai nusipelniusių asmenybių, talentingų jaunuolių. Kai kurie jų dabar gyvena kituose miestuose ar net valstybėse, bet jų darbai, laimėjimai garsina Lietuvą visame pasaulyje. Džiaugiuosi, kad leidiniuose išsaugotos jų biografijos, reikšmingi pasiekimai. Šie žmonės atidavė savo išmintį, kad mes visi gyventume kitaip, gyventume geriau. Dar džiugiau, kad auga nauja talentinga karta, kuri toliau kurs mūsų šalies ateitį“, - sakė renginio globėja švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė. 

Renginio metu vyko diskusija su Lietuvai nusipelniusiomis Kaišiadorių krašto asmenybėmis ir jaunaisiais talentais. Joje dalyvavo buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, diplomatas, ambasadorius ypatingiems pavedimams Antanas Valionis, dailininkas, gobeleno meistras, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Feliksas Jakubauskas, prestižinės V. Kudirkos premijos laureatė Dalia Juškienė, vienas geriausių šalies architektų Gintautas Natkevičius, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės Vaikų ortopedijos-traumatologijos centro direktorius, nusipelnęs Lietuvos gydytojas doc. dr. Kęstutis Saniukas, bei vienas geriausių Algirdo Brazausko gimnazijos moksleivių Darius Šimašis. Svečiai pasakojo, kokie sprendimai, darbai atvedė juos į profesijos aukštumas, kalbėjo apie konkrečiai specialybei reikalingus asmenybės bruožus, pasirinkimo kelius bei sėkmės receptą.

Švietimo ir mokslo ministerija 38 knygas „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ skyrė gabiausiems ir geriausiems Kaišiadorių krašto mokiniams ir rajono gimnazijoms. Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė įteikė knygas Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos direktoriui Stanislavui Bernikui ir penkiems geriausiems gimnazijos pedagogams bei diskusijoje dalyvavusiam gimnazijos moksleiviui D. Šimašiui.

Dvitomyje „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ aprašytas Nepriklausomybės laikotarpis, jame surinkta daugiau kaip 2200 iškiliausių to meto Lietuvos asmenybių biografijų.

Leidinys „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ – pirmoji Lietuvoje tokio pobūdžio knyga, kurioje beveik 600 talentingiausių jaunuolių autobiografinėse apybraižose pasakoja apie savo pasiekimus, laimėjimus ir kelią jų link. Knygoje taip pat pristatomos ir svarbiausios mokinių organizacijos, kolektyvai, konkursai, o pabaigoje pateikiama visų Lietuvos gimnazijų garbės lenta – joje pristatomi patys geriausi gimnazijų mokiniai. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt