Tinklalapio logotipas
Grįžti

Filme „Keliaujantys paukščiai“ – nepaprasta vaikų kelionė savęs pažinimo link
event 2015-10-23 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Aktualijos

Filme „Keliaujantys paukščiai“ – nepaprasta vaikų kelionė savęs pažinimo link

Neskubrus, tačiau labai jaudinantis pasakojimas apie draugystę, tėvų ir vaikų bendravimą, laisvės ir rūpinimosi kitu poreikį. Tai naujausias brolių Olivier ir Yves filmas „Keliaujantys paukščiai“ (Les oiseaux de passage, 2015), gausiai apdovanotas filmų vaikams festivaliuose.

Specialias filmo priežiūras kviečiami užsisakyti 2-8 klasių moksleiviai Vilniaus („Skalvija“ ir „Pasaka“), Kauno („Romuva“), Klaipėdos (Kultūros fabrikas), Panevėžio („Garsas“) ir Mažeikių („Pirmas kadras“) kino ekranuose. Naują filmą moksleiviams pristato kino edukacijos projekto „Mokausi iš kino“ rengėjai.

„Keliaujančių paukščių“ istorija prasideda Kati rytu jos tėvo trobelėje. Greitai sužinome, kad šiandien – jos gimtadienis, mat iš tėvo ji gauna dovanų. Tai labai neįprasta dovana – kiaušinis. Iš pradžių 10-etė gal pernelyg ir nesusižavi keista dovana (jau ne pirmoji tokia), tačiau vėliau jai ir jos draugei Margo ančiukas tampa laisvės, draugystės išraiška. Ir atsakomybės už kitą.

Rūpintis savo dovana Kati paveda Margo, mat ši pirmoji pamato, kaip iš kiaušinio išsirita ančiukas ir ...tampa jo mama. Tačiau prie vežimėlio prikaustytos Margo tėvai netiki, kad ši sugebės juo rūpintis. Desperatiškai trokšdama išgelbėti ančiuką ir gyventi pilnavertį gyvenimą Margo iškeliauja su Kati ieškoti Paukščių rojaus. Prasideda nuotykių kupina kelionė, per kurią megaitės daug supras apie save, pasaulį bei išmoks pasirūpinti ne tik augintiniu, bet ir savimi.

„Šiais laikais vaikai ir suaugusieji yra nuolat kontroliuojami, todėl bijome jiems suteikti bent kiek daugiau laisvės. Mobilieji telefonai ir kitos priemonės riboja vaikų savarankiškumą: technologijos leidžia tėvams visa laiką stebėti vaikus. Kurdami filmą bandėme suprasti, kaip vaikai priima šią ribotą laisvę“, pasakoja filmą režisavęs O. Ringeris.

„Turėtume pasitikėti vaikais ir suteikti jiems laisvę eksperimentuoti. Neturėtume visko nuspręsti už juos pačius“,  priduria „Keliaujančius paukščius“ prodiusavęs Y. Ringeris.

Brolių Ringerių darbas kine (Yvesas paprastai užsiima filmo gamyba, Olivier – režisūra) labai nuoseklus: jie kuria filmus vaikams iš jų požiūrio taško, be išankstinių nuostatų, dažnai su minimaliu biudžetu. Tai tapo jų sėkmės receptu: ankstesnis brolių filmas „Slapčia“ (À pas de loup, 2011) tarsi magnetas traukė apdovanojimus. Jis buvo įvertintas beveik kiekviename filmų vaikams festivalyje.

Ar jo sėkmę pakartos ir „Keliaujantys paukščiai“? Galbūt: šiemet šis pasakojimas jau paskelbtas geriausiu Monrealio ir Zlíno (Čekija) festivaliuose, jį įvertino ir Europos filmų vaikams asociacija (ECFA).

„Keliaujančių paukščių“ seansus mokyklos kviečiamos užsakyti „Mokausi iš kino“ svetainėje www.mokausiiskino.lt nurodytais kontaktais.

Filmo „Keliaujantys paukščiai“ anonsas https://www.youtube.com/watch?v=wKDcuvzWVhU 

Pasiteiravimui:

Goda Sosnovskienė, „Skalvijos“ kino centro edukacinių programų koordinatorė,

Tel: 5 2610505, goda@skalvija.lt