Tinklalapio logotipas
Grįžti

Prasidėjo specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo kokybei skirti praktiniai mokymai
event 2015-10-26 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Prasidėjo specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo kokybei skirti praktiniai mokymai

Švietimo ir mokslo ministerijoje prasidėjo mokymų praktikumų ugdantiems specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus ciklas „Vesk vaiką sėkmės link“. Į mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams ir tėvams skirtus praktinius mokymus susirinkusius dalyvius sveikino švietimo ir mokslo ministrė Natalja Istomina.

„Kiekvieno mokytojo tikslas yra vesti vaiką sėkmės link, stiprinti vaiko pasitikėjimą, padėti jam džiaugtis ugdymosi procesu, atrasti savo gebėjimus. Šių mokymų metu pedagogai, švietimo pagalbos specialistai, tėvai ir kiti suintereresuoti asmenys turės puikią galimybę mokytis iš profesionalų, tobulinti turimas kompetencijas ir išmokti naujų ugdymo metodų, pritaikomų kasdieniame darbe", – sakė švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina.

Pasak viceministrės, labai svarbu didinti informavimą apie mokymosi sutrikimus, teikti profesionalias konsultacijas ir mokymus mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams. „Mokymosi sutrikimai nemažina vaikų ir suaugusiųjų noro išmokti, pažinti ar atrasti, tad turime kaip įmanoma labiau ir kompetentingiau padėti jiems įgyvendinant šiuos savo norus", – sakė N. Istomina.

Mokymai, kurių metu Izraelio specialistai dalinsis darbo su mokymosi sunkumų turinčiais vaikais patirtimi, spalio 26-30 d. bus vykdomi Vilniuje ir Kaune. Juose dalyvaus per 90 Lietuvos mokytojų, psichologų, specialiųjų pedagogų, socialinių pedagogų ir kitų vaikų ugdyme dalyvaujančių specialistų.

Praktinius mokymus organizuoja Izraelio valstybės ambasada Lietuvoje kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei Izraelio vaikų ir suaugusiųjų, turinčių mokymosi negalią, ugdymo plėtros asociacija „Nitzan“ (angl.  The Israeli Association for the Advancement of Children and Adults with Learning Disabilities).

Vaikai, turintys mokymosi sunkumų, pastaruoju metu yra svarbiausių Lietuvos valstybinių institucijų dėmesio centre. Izraelio ambasadai yra didelė garbė prisidėti prie Lietuvos siekio tobulėti šioje srityje, siūlant žinomų Izraelio ekspertų, kurie pasidalins laiko patikrinta ir „Nitzan“ organizacijos patirtimi, pagalbą.

Projektą įgyvendinti padeda LR Teisingumo ministerija, Kalėjimų departamentas prie teisingumo ministerijos, Lietuvos neformaliojo jaunimo švietimo centras, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras,  Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras.Daugiau informacijos:

Izraelio ambasada Lietuvoje: Liana Jagniatinskytė, press@vilnius.mfa.gov.il, tel. (8-5) 250 2510

Švietimo ir mokslo ministerija: tel. (8-5) 219 1253 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt