Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokykloms – ugdymo priemonės apie saugų elgesį su šunimis
event 2015-10-29 domain Ugdymo plėtotės centras

Mokykloms – ugdymo priemonės apie saugų elgesį su šunimis

Lietuvos mokyklas jau netrukus pasieks pirmą kartą šalyje išleistos mokymo priemonės, skirtos saugiam ir atsakingam vaikų elgesiui su šunimis ugdyti.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) išleido 1–12 klasių mokytojams skirtas mokymo priemones, kurių rinkinį sudaro šešios skirtingo amžiaus vaikų ugdymo knygos, mokomieji filmukai bei plakatai.

„Kasmet daug vaikų būna apkandžiojami šunų, o patys gyvūnai išmetami į gatves, atiduodami į prieglaudas, kenčia nuo nepriežiūros ir dėmesio trūkumo. Tikime, kad nelaimingų istorijų būtų mažiau, jei nuosekliai mokytume vaikus ir jaunimą atsakomybės už augintinius ir saugaus bendravimo su jais“, – sakė LGTAO vadovė Brigita Kymantaitė.

Mokomoji medžiaga apie šunis Lietuvoje išleista pirmą kartą. Ji sukurta bendradarbiaujant su Jungtinės Karalystės šunų gerovės organizacija „Dogs Trust“, Lietuvos bendrojo ugdymo bei gyvūnų elgsenos specialistais.

Knygų sudarytojos šunų elgsenos specialistės Linos Mockutės teigimu, mokomoji medžiaga, pavadinta „Pamokos su gyvūnais. Vaikų švietimas apie šunis“, yra pilna smagių užduočių, pritaikytų įvairaus amžiaus vaikams bei įvairioms disciplinoms: nuo darbelių ir muzikos iki su šunimis susijusių matematikos, istorijos ir ekonomikos užduočių.

„Atlikdami knygelėse pateikiamas užduotis vaikai įsitrauks į veiklas, kurios leis jiems naujai pažvelgti į šunų elgesį ir geriau jį suprasti. Visai nesvarbu, ar namuose vaikas turi šunį, ar ne – juk visi gyvename visuomenėje, kurioje yra šunų“, – priminė L. Mockutė.

Mokomoji medžiaga atitinka Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą Žmogaus saugos bendrąją programą, pagal kurią žmogaus sauga kaip atskiras arba integruotas dalykas mokyklose yra dėstoma visus 12 metų.

Vienoje iš Žmogaus saugos programos dalių, pavadintoje „Saugi elgsena gamtoje“, numatoma mokyti vaikus atsakingai elgtis aplinkoje, kurioje yra gyvūnų.

Žmogaus saugą bendrojo lavinimo mokykloje dėstančius mokytojus LGTAO lapkritį pakvies į mokomosios medžiagos pristatymo renginius, kuriuos organizuos didžiuosiuose šalies miestuose.

Spausdintų mokymo knygų rinkiniai pasieks visas Lietuvos mokyklas, tačiau visos mokymo priemonės jau dabar yra pasiekiamos ir internetu. Iš svetainės PamokosSuGyvunais.lt jas nemokamai gali atsisiųsti tiek mokytojai, tiek tėveliai, tiek patys mokiniai.

Daugiau: http://www.pamokossugyvunais.lt/

Brigita Kymantaitė, mob. 8 651 11 666, el. p. info@gyvunuapsauga.lt

Lina Mockutė, mob. 8 616 84 910, el. p. naujienos@gyvunuapsauga.lt

Šarūnas Gerulaitis

Socialinių mokslų, dorinio ugdymo ir kūno kultūros poskyrio vedėjas