Tinklalapio logotipas
Grįžti

alfa.lt: Užduotis Lenkijos mokykloje: kiek migrantų reikia išmesti iš valties, kad ši nenuskęstų?
event 2015-11-12 domain Švietimo informacinių technologijų centras

alfa.lt: Užduotis Lenkijos mokykloje: kiek migrantų reikia išmesti iš valties, kad ši nenuskęstų?
Vienos Lenkijos mokyklos mokytojui toks užduoties formulavimas pasirodė intriguojantis. Jo kritikams – nejautrus šaipymasis iš šimtus gyvybių nusinešusios krizės.
 
Mokytojas Grzegorzas Nowikas iš Belostoko mokyklos savo mokiniams įvardijo valties dydį, joje esančių žmonių skaičių ir paprašė suskaičiuoti, „kiek Sirijos pabėgėlių turėtų būti išmesta už borto, kad valtis pasiektų Graikiją“.
 
Paklaustas, kodėl užduotį suformulavo tokiame kontekste, G. Nowikas atsakė, kad tai turėjo sudominti mokinius.
 
„Mokiniai nėra susidomėję, kai aš aiškinu, kodėl medžio pliauska plūduriuoja vandenyje. Kol jie užsirašinėjo užduotį, aš perspėjau, kad tai tik pokštas“, – teisinosi mokytojas.
 
Vienos iš mokinių mama pastebėjusi, kas parašyta dukros sąsiuvinyje, buvo šokiruota. Ji nufotografavo užduotį ir nuotrauką paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“.
 
„4 pabėgėliai iš Sirijos nori pasiekti Graikiją plaustu, kurio matmenys 1m x 2m x 20cm. Kiek pabėgėlių reikės išstumti iš valties, kad likusieji pasiektų tikslą, jei kiekvienas pabėgėlis sveria 60 kg?“
 
Mokyklos vadovams užduoties formuluotė taip pat nepasirodė „šmaikšti“.
 
„Šio mokytojo ir mokyklos bendradarbiavimas bus nutrauktas, jei pasikartos panašus įvykis“, - sakė Belostoko mokyklos direktoriaus pavaduotoja Elzbieta Stasiewicz.
 
Moteris taip pat pridūrė, kad mokytojas apgailestauja dėl nevykusio sąmojo.