Tinklalapio logotipas
Grįžti

15min.lt: Neformaliojo vaikų ugdymo krepšelis kaitina aistras: kai kurie būreliai neatpigo
event 2015-11-16 domain Švietimo informacinių technologijų centras

15min.lt: Neformaliojo vaikų ugdymo krepšelis kaitina aistras: kai kurie būreliai neatpigo
Šių mokslo metų naujovė – neformaliojo vaikų ugdymo krepšelis – kelia nemažai aistrų. Nors tokio krepšelio skyrimas ir neįpareigoja įstaigų sumažinti savo užsiėmimų kainų, dauguma tėvų tikėjosi, kad mokėti jiems teks mažiau. Tačiau taip nutiko ne visur.
 
Sūnų į Šarūno Marčiulionio krepšinio akademiją leidžianti vilnietė Rita V. ir nustebo, ir pasipiktino sužinojusi, kad šiais mokslo metais mokestis už krepšinio treniruotes šioje įstaigoje nemažėja.
 
„Buvau šokiruota gavusi iš vaiko lankomos Š.Marčiulionio krepšinio akademijos laišką, informuojantį, kad nors Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos neformaliojo vaikų ugdymo krepšelį, mokestis už krepšinio pamokas nebus sumažintas.
 
„Atkreipiame dėmesį, kad savivaldybės skiriama pinigų suma neįpareigoja mūsų ta suma sumažinti užsiėmimų kainos“, – laišką cituoja pasipiktinusi mama.
 
Mažinti kainų nežadėjo
 
Tiesa, moteris pripažįsta, kad niekas jai nebuvo žadėjęs, jog nuo šių mokslo metų mokytis krepšinio paslapčių akademijoje bus pigiau, nors ji kelis kartus ir teiravosi, ar galės gauti neformaliojo ugdymo krepšelio kompensaciją mokesčiui.
 
„Dabar skaitau jų siųstus laiškus ir matau, kad jie konkrečiai neatsakė, jog gausime mokesčio kompensaciją, bet ir nepasakė, jog negausime, tik prašė atsiųsti vaiko duomenis ir užpildyti atskirą patvirtinimo-sutarties formą, kad galėtų įtraukti mus į sąrašą vaikų, pretenduojančių į valstybės finansavimą. Veliau informavo, kad mes į sąrašą įtraukti ir kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos neformaliojo vaikų ugdymo krepšelį. Ir tik gavusi mokėjimo kvitą už lapkritį pamačiau, kad suma jame neatitinka mano lūkesčių“, – pasakojo Rita.
 
Vilnietė piktinasi ir informacijos šiuo klausimu stoka, esą žinodama iš anksto apie tai, kad
kompensacijos nebus, galbūt būtų galvojusi apie kitą įstaigą.
 
Pinigus naudos akademijos reikmėms
 
Š.Marčiulionio krepšinio akademijos direktoriaus pavaduotojas sporto reikalams Rolandas Jarutis tikina, kad neformaliojo vaikų ugdymo krepšelio pinigai nei akademijos steigėjų, nei vadovų kišenėse tikrai nenusės.
 
„Garantuojame, kad minėtos lėšos bus skirtos tiesioginei akademijos veiklai vystyti – priemonių, inventoriaus įsigijimui, patalpų nuomai, transportui, aprangoms ir pan.
 
Tai padės sudaryti dar geresnes sąlygas vaikų užimtumui, socializacijai, jų gebėjimams plėtoti, – oficialų laišką tėvams pacitavo R.Jarutis. – Mes nesame biudžetinė įstaiga kaip Vilniaus krepšinio mokykla, kuri gauna dotacijas iš savivaldybės, nesame tokie dideli kaip Sostinės krepšinio mokykla, jie savaip žiūri. O tėvų, kurie būtų nepatenkinti tokiu sprendimu, buvo vos keli. Pasitarę mes galėtume grąžinti tiems keliems vaikams tuos 5 ar daugiau eurų, nors dar net nežinome, kokia ta suma bus.“
 
Sumą patvirtinti turi Vilniaus miesto savivaldybė, tačiau R.Jarutis sakė dar nežinantis, kokia ji bus. Tačiau direktoriaus pavaduotojas sporto reikalams vardijo paslaugas, už kurias akademija nerenka papildomo mokesčio, nors kitur esą tai įprasta – aprangos, kelionės, draugiškos varžybos.
 
„Mes, būdami neturtingi, jokio nusikaltimo, manau, nedarome. Tuo labiau, kad tų lėšų niekas negali pasisavinti ir jos nenusės kišenėje, mes pateiksime ir ataskaitas, kur jos yra panaudotos“, – teigė R.Jarutis.
 
Akademijos direktoriaus pavaduotojo teigimu, apie tai, kad tokios kompensacijos nebus, tėvai yra informuoti ir sutartyse, kurias turėjo pasirašyti.
 
Krepšelis – iki metų pabaigos
 
Nuo spalio 1-osios Lietuvoje 3 mėnesiams – iki metų pabaigos – įvestas neformalaus ugdymo krepšelis. Jo dydį galutinai nustatė savivaldybės, padalinusios neformaliam krepšeliui skirtus 3,2 mln. eurų iš į akredituotas ugdymo programas užregistruotų vaikų skaičiaus. Numatyta, kad ši suma bus iki 15 eurų. 
 
Neformalaus krepšelio principas – kad švietimo reikmėms skirti pinigai „keliautų“ paskui vaiką.
 
Neformalaus ugdymo įstaigos gautas lėšas gali panaudoti mėnesinės įmokos už būrelį sumažinimui, taip palengvindamos tėvų finansinę dalią.
 
Sakykime, jei prieš įvedant krepšelį plaukimo treniruotės kainavo 30 eurų, neformalaus ugdymo krepšelį „atnešusio“ vaiko tėvams galėjo būti suteikta galimybė mokėti 15 eurų. Tačiau dalis neformaliojo ugdymo įstaigų savo paslaugų neatpigino, tarp jų – ir Š.Marčiulionio krepšinio akademija.
 
Violeta Grigaliūnaitė