Tinklalapio logotipas
Grįžti

bernardinai.lt: „Eko logikos“ parodoje – nemokamos paskaitos moksleiviams ir senjorams
event 2015-11-17 domain Švietimo informacinių technologijų centras

bernardinai.lt: „Eko logikos“ parodoje – nemokamos paskaitos moksleiviams ir senjorams

Šios savaitės pabaigoje sostinės senjorai ir moksleiviai turės progą nemokamai dalyvauti cheminių medžiagų ekspertų rengiamose interaktyviose paskaitose. Jos – sudėtinė ekologiškų prekių ir paslaugų namams parodos-forumo „Eko Logika 2015“ dalis.

Penktadienį – programa moksleiviams 

Pirmąją parodos dieną organizatoriai kviečia perkelti chemijos ar biologijos pamoką į LITEXPO. Specialios edukacinės programos metu Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų ekspertės ves interaktyvią paskaitą apie gaminio būvio ciklą – ragins mąstyti apie produkto kelionę nuo žaliavų išgavimo iki jo tapimo atlieka. Paskaitoje „Kaip pagaminti gaminį, kad jis niekada nevirstų šiukšle“ bus kalbama apie ribotus resursus, pavojingas chemines medžiagas bei galimybę vieno produkto atliekas paversti kito produkto žaliava. Po paskaitos moksleiviai bus pakviesti dalyvauti žaidime „Šiukšlė. Ne šiukšlė” ir laimėti parodos partnerių įsteigtų prizų.

Interaktyvios nemokamos paskaitos „Kaip pagaminti gaminį, kad jis niekada nevirstų šiukšle“ vyks lapkričio 20 d. (penktadienį) 10.30 ir 12.00. Kviečiama mokytojus registruoti grupes. 

Pirmiesiems senjorams – patekimas nemokamas 

Senjorai šiemet turi išskirtinę teisę į parodą patekti nemokamai. Tokia galimybe galės pasinaudoti net 60 vyresnio amžiaus sostinės gyventojų, paskambinusių parodos partneriui Baltijos aplinkos forumui ir užsiregistravusių. Tel. nr. 8 5 215 9288. 

Atviros paskaitos ir žaidimai 

Parodos lankytojams siūloma gausybė paskaitų ir renginių. Baltijos aplinkos forumo specialistai kviečia į interaktyvias paskaitas „Kaip pasirinkti pigų ir sveiką produktą?”, „Kokiu oru kvėpuojame savo namuose?“, „Kokias paslaptis slepia jūsų sofa“, taip pat kartu su cheminių medžiiagų ekspertėmis panagrinėti buitinės chemijos sudėtį, išmokti atpažinti pavojingas sudedamąsias dalis bei pasirinkti saugesnius produktus, dalyvauti žaidimuose „Ekoženklų labirintas” bei „Šiukšlė. Ne šiukšlė”. 

Idėjų Kalėdoms pasiūlys Žirafa.lt ir „Tik tik tak“. Dirbtuvių metu bus galima pasigaminti žaislų ir Kalėdų puošmenų. 

Visomis dienomis veiks filmų kampelis, kuriame – su aplinkosauga, atsakingu vartojimu susiję filmai. Savaitgalį jauniausieji parodos lankytojai ieškos ekolobių vaikų žaidimo erdvėje, kurią sukurti padėjo Vilniaus miesto darželių auklėtiniai.