Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministerija skatina mokytojų kvalifikacijos kėlimą geriausiuose pasaulio tyrimų centruose
event 2015-11-20 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministerija skatina mokytojų kvalifikacijos kėlimą geriausiuose pasaulio tyrimų centruose

Lietuvos pedagogai stažuojasi aukščiausios kompetencijos tyrimų centruose. Dvi fizikos mokytojos lapkričio  9–20 dienomis dalyvavo Japonijoje, Tokai mieste, Japonijos branduolinės energetikos agentūros organizuotame tarptautiniame seminare, skirtame moksleivių edukacijai apie radiaciją.

Kartu su 15 dalyvių iš 8 pasaulio šalių Žiežmarių gimnazijos direktorė Ieva Mažulienė ir Biržų „Saulės“ gimnazijos fizikos ir astronomijos mokytoja Astra Korsakienė dalinosi patirtimi, kaip moksleiviai supažindinami su radiacijos klausimais.

„Lietuvai labai svarbu, kad mokytojai įgautų naujų kompetencijų STEAM srityse. Todėl bendradarbiaudami su verslo ir mokslo atstovais skatiname mokytojų stažuotes, kurių metu jie įgyja naujų žinių, kuriomis dalinsis su kolegomis ir mokiniais. Tokias iniciatyvas skatinsime ir toliau“, – pabrėžia švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė.

Seminare kalbėta apie radiacinę saugą, jonizuojančios spinduliuotės poveikį žmogui, branduolinius reaktorius, radioaktyviųjų atliekų tvarkymą. Seminaro dalyviai dalinosi patirtimi, kaip moksleiviai supažindinami su radiacijos tematika jų šalyse, ir sužinojo, kaip informacija apie jonizuojančią spinduliuotę pateikiama Japonijos mokymo programose. Jie taip pat dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose kartu su Japonijos moksleiviais.

Kaip pabrėžia švietimo ir mokslo viceministrė, seminaro metu gautas žinias mokytojai panaudos kasdieniame savo darbe, taip pat į jas bus galima atsižvelgti tobulinant mokymo programas, susijusias su informacijos apie jonizuojančią spinduliuotę pateikimu. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt

Tel. +370 5 219 1130