Tinklalapio logotipas
Grįžti

Gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“ nuo šiemet gali dalyvauti ir jaunesnių klasių mokiniai
event 2015-11-30 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“ nuo šiemet gali dalyvauti ir jaunesnių klasių mokiniai

Skelbiama kūrybinio gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ pradžia. Šių mokslo metų konkurso naujovė ta, kad paankstinamas dalyvių amžius – jame gali dalyvauti mokiniai nuo 5 iki 11 klasės (iki šiol jauniausi dalyviai būdavo devintokai). Šiais metais į konkursą įsitraukia Aplinkos ministerija, tad pagrindinė konkurso tema bus aplinkos apsauga ir ekologija. 

„Sužadinti tyrinėtojo talentą ir jį paskatinti, palaikyti reikia kuo jaunesniame amžiuje. Tad šiemet dalyvauti kviečiame ir mažiausius, smalsiausius mūsų mokinius, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Tuo labiau kad naujuoju ES finansavimo periodu 2014–2020 m. perkamas gamtos mokslų ugdymui reikalingas priemones skirsime pradinukams ir 5–8 klasių mokiniams“.   

Konkursinį darbą, kuris gali būti atliekamas per gamtos mokslų pamokas, turi parengti ne daugiau kaip 5 mokinių komanda, vadovaujama biologijos, fizikos, chemijos mokytojo ar mokytojų. Nors tiriamojo darbo temą pasirenka patys konkurso dalyviai, darbas turi būti iš gamtos mokslų (gamtos ir žmogaus, biologijos, chemijos, fizikos) tematikos. Jį galima praplėsti integraliai naudojant matematikos, geografijos ir technologijos mokslų metodus bei priemones.

Filmuotus ir aprašytus gamtos mokslų tiriamuosius darbus konkursui galima pateikti iki balandžio 15 d.

Darbus vertins komisija, sudaryta iš Vilniaus universiteto mokslininkų ir mokytojų asociacijų atstovų. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti birželio pradžioje. Švietimo ir mokslo ministerijoje vyks baigiamasis renginys, konkurso dalyviai pristatys savo darbus, bus apdovanoti diplomais ir dovanomis, jiems bus surengta žymaus mokslininko ar rašytojo, rašančio gamtos mokslų tema, paskaita. Konkurse laimėtojams, mokinių komandoms ir mokytojams, planuojama surengti kelionę į įdomų mokslo centrą užsienyje. Ankstesniais metais laureatai keliaudavo į Koperniko mokslo centrą Varšuvoje, šiemet ieškoma galimybių, kad jie aplankytų kitos šalies mokslo centrą. 

Kūrybinį gamtos konkursą „Mūsų eksperimentas“ nuo 2011 m. inicijuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir biologijos, chemijos, fizikos mokytojų asociacijos.

Konkurso tikslas – skatinti gamtos mokslus mokytis kūrybiškai ir gerinti mokinių pasiekimus, atliekant tiriamuosius darbus kasdieninėje pamokoje. Kokybiškas gamtos mokslų ugdymas turėtų būti grįstas pačių mokinių atliekama tiriamąja veikla: stebėjimais, analize, bandymais, modeliavimu ir kt. Per tyrimą išsiaiškinti gamtos reiškiniai leidžia perprasti šiuos mokslus, atrasti jų naudą visose gyvenimo srityse ir galbūt juos pamėgti.

Konkursas taip pat skatina mokinių komandinį darbą, bendradarbiavimą atliekant tiriamąją veiklą. Komandinio darbo įgūdžiai ypač reikalingi šiuolaikiniame mokslo ir darbo pasaulyje, nes čia nebeužtenka vieno žmogaus proto ar įgūdžių. Konkursas skatina tyrimus tarpdalykine tematika. Jau mokykloje norima atkreipti dėmesį, kad vieno dalyko žinių dažnai neužtenka problemoms atpažinti ir jas spręsti, gamtos mokslai papildo vienas kitą ir dažnai persidengia.

Konkurso sąlygas rasite Švietimo ir mokslo ministerijos interneto puslapyje

http://www.smm.lt/web/lt/konkursai/kurybiniai-konkursai-moksleiviams/skelbiamas-kurybinis-gamtos-mokslu-konkursas-musu-eksperimentas. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt