Tinklalapio logotipas
Grįžti

Tarptautinė konferencija „Kur dingsta žodžiai, kai prasideda žmogus?“
event 2015-12-05 domain Lietuvos Respublikos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjunga

Tarptautinė konferencija „Kur dingsta žodžiai, kai prasideda žmogus?“
2015 metų gruodžio 2 dieną Kauno Palemono gimnazijoje vyko tarptautinė konferencija „Kur dingsta žodžiai, kai prasideda žmogus?“, skirta Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-osioms gimimo metinėms. Konferenciją Kauno Palemono gimnazija organizavo drauge su Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausiąja specialiste Gražina Jablonskiene, Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininke Zita Verbickiene.

Konferencija prasidėjo mokinių literatūrine kompozicija „Karalių pasaka“, kurią parengė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Asta Valentienė. Vėliau plenarinio posėdžio moderatorės Dalia Kazakevičienė ir Asta Valentienė į susirinkusiuosius kreipėsi lietuvių, rusų, gruzinų ir ukrainiečių kalbomis. Sveikinimo žodį tarė Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Jablonskienė ir gimnazijos direktorė Ramunė Baniulienė.

Plenariniame posėdyje  pranešimą apie Kaukazą ir M. K. Čiurlionį skaitė Gruzijos Tbilisio Mokslo Universiteto ,,Gorgasali“ daktarė, profesorė, Tbilisio valstybinio universiteto Kalbotyros Instituto (TSU) vyresnioji mokslinė bendradarbė, Vilniaus universiteto kviestinė lektorė  Mariam Mandžgaladze. Anna Romanenko, studentė iš Ukrainos, dabar studijuojanti VDU Tarptautinės Politikos ir Vystymo Studijų 3 kurse, skaitė pranešimą ,,M.K.Čiurlionio sąsajos su Ukrainos menu“.  Apie Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pasaulį vaikų kūrybinėje raiškoje pasakojo Kaliningrado regioninės lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas, Rusijos Federacijos nusipelnęs mokytojas, vaikų vasaros kūrybinės stovyklos „Palikimas“ projekto vadovas Aleksas Bartnikas. Apie M.K.Čiurlionio asmenybę kalbėjo M.K.Čiurlionio muziejaus muziejininkė Gabrielė Mačienė, o Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorės pavaduotoja Raminta Antanaitienė visus sužavėjo savo pasakojimu apie M.K.Čiurlionio ir Sofijos Kymantaitės gyvenimą. Plenarinį posėdį pabaigė S.Nėries memorialinio muziejaus vedėja pranešimu apie Salomėjos Nėries ir M. K. Čiurlionio kūrybos sąsajas.

Muzikinės pertraukos metu A.Kačanausko muzikos mokyklos mokinės Rusnė Rimaitė ir Gabrielė Stankevičiūtė atliko M.K.Čiurlionio Preliudą  b – moll ir Preliudą h – dur. Paties išverstą į rusų kalbą M.K.Čiurlionio „Andante“ iš „Sonatos“ skaitė  Stanislav Kucharev, mokinys iš Kazachstano, dabar besimokantis Vilniaus lietuvių namuose.

Po pertraukos prasidėjo intensyvus darbas 4 grupėse (moderatorės mokytojos Vaiva Misytė, Rita Petkevičienė, Milda Vaičiulionienė, Janina Acienė, Laima Dauskurtienė), kuriose buvo pristatyti net 28 žodiniai ir stendiniai pranešimai. Džiugu, kad konferencijoje pranešimus skaitė ne tik Kauno miesto, bet ir mokytojai iš Šilalės r. Kaltinėnų A.Stulginskio gimnazijos, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos, Vilniaus lietuvių namų, Kaišiadorių r. Rumšiškių A.Baranausko gimnazijos. Sulaukėme ir studentų dėmesio. Pranešimus skaitė VDU Muzikos akademijos 2 kurso muzikos pedagogikos studentė Daina Nickutė ir

VDU Tarptautinės Politikos ir Vystymo Studijų 3 kurso studentė Viktorija Valentaitė.

Konferencijos aktualumą įrodo skaičiai: 34 pranešimai, beveik 100 dalyvių. Džiugu, kad mūsų idėja paskatino M.K.Čiurlioniu domėtis ne tik įvairių dalykų mokytojus, bet ir svečius iš užsienio: profesorė Mariam Mandžgaladzė džiaugėsi atradusi Čiurlionį. Renginys taip pat atskleidė, kad M. K. Čiurlionis yra ne tik dailininkas, kompozitorius, poetas, filosofas. Jis, anot profesoriaus Michailo Kaziniko, „yra žymiai didesnis! Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Žmogus, bet net tuo aš pradedu abejoti. Taip, Jis – genijus! Jis – pamatinių žinių Pasauliui skleidėjas.“

Kauno Palemono gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Asta Valentienė