Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vyko pirmoji geografinių informacinių sistemų konferencija
event 2015-12-07 domain Ugdymo plėtotės centras

Vyko pirmoji geografinių informacinių sistemų konferencija

2015 m. gruodžio 4 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose įvyko pirmoji geografinių informacinių sistemų (GIS) konferencija „Mano Lietuva žemėlapiuose“, skirta bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams ir mokytojams. Konferencijoje susirinko gausus būrys ne tik mokytojų, mokinių, bet ir mokslininkų. Konferencijoje savo patirtimi dalijosi geografijos mokytojai, jaunieji geografai, mokiniai, UAB Hnit-Baltic darbuotojai – pranešėjai kalbėjo apie GIS naudą, taikymą įvairiose srityse, naudojimo mokymui (-si) galimybes.

Konferencijos metu buvo pristatyti jau antrus metus organizuojamo konkurso „Kuriu žemėlapį „Mano Lietuva“ darbai. Pagrindinis šio konkurso tikslas – puoselėti gimtosios vietos, krašto ir Lietuvos pažinimą, norą domėtis geografija ir geografinėmis informacinėmis sistemomis (GIS). Mokiniai skatinami analizuoti savo artimiausią aplinką, stebėti ją ir fiksuoti pokyčius, siekti išsikelto tikslo, kūrybiškai atlikti užduotis bei ugdytis kritinį ir erdvinį mąstymą. Pirmųjų, antrųjų ir trečiųjų vietų laimėtojams bei jų mokytojams buvo įteikti diplomai, padėkos raštai, konkurso partnerių ir rėmėjų dovanos.

Konferenciją užbaigė edukacinis užsiėmimas, kurio metu dalyviai turėjo galimybę netradiciškai susipažinti su Valdovų rūmuose esančiais eksponuojamais žemėlapiais, įvertinti jų reikšmę seniau ir dabar.  

Ugdymo plėtotės centro informacija