Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė A. Pitrėnienė: „Nėra normalu, kad mokytojų atlyginimai nebuvo kelti nuo 2009 metų“
event 2015-12-08 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė A. Pitrėnienė: „Nėra normalu, kad mokytojų atlyginimai nebuvo kelti nuo 2009 metų“

Pirmadienį S. Šalkauskio gimnazijoje su Šiaulių švietimo įstaigų vadovais susitikusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė kalbėjosi apie mokytojų streiką, profesinių sąjungų iškeltus reikalavimus ir ministerijos atliktus darbus.

„Nėra normalu, kad mokytojų atlyginimai nebuvo kelti nuo 2009-ųjų. Nenormalu ir tai, kad partijos įsirašo švietimą į savo programas, o paskui pamiršta. Aš, kaip mokytoja, esu pedagogų pusėje, nes suprantu nelengvą jų padėtį. Manau, per pusę metų man pavyko nemažai pasiekti, todėl skaudu, kad gerinant mokytojų padėtį streikai vis tiek vyks. Vis dėlto mes gyvename demokratinėje valstybėje ir mokytojai turi teisę tokia forma išsakyti savo nuomonę“, - teigė ministrė.

Ji priminė, kad pavyko pasiekti, jog nuo 2016 m. sausio 1 d. 34 eurais padidintas mokinio krepšelis, augs mokytojų algos bei 1,5 mln. eurų didės pensinio amžiaus sulaukusių pedagogų išeitinių išmokų fondas.

„Pirmą kartą po krizės mokinio krepšelis didėja 34 eurais. Tai - rekordinė suma. Ypač turint galvoje, kad nuo 2010 iki 2013 m. krepšelis iš viso neaugo, o vėlesniais metais pavykdavo padidinti 10-11 eurų“, - sakė švietimo ir mokslo ministrė.

Profesinės sąjungos reikalauja kelti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų algas 10 proc. - Švietimo ir mokslo ministerija jas kelia 7 proc. Šiai grupei algos 10 proc. didėjo jau šiemet. Kitų mokytojų algas reikalaujama kelti 5 proc., tačiau Vyriausybė tokiu procentu gali pakelti algas tik pradedantiems, mažiausiai uždirbantiems mokytojams, kitiems – 3 proc. „Ir tai šios lėšos buvo skirtos ne be rūpesčio. Kreipiausi į premjerą, klausimas buvo svarstomas Politinėje taryboje. Prašiau papildomai švietimui skirti 20 mln. eurų, skyrė tik pusę – 10 mln. eurų. Dar papildomai ieškome lėšų iš vidinių ministerijos resursų“, - kalbėjo ministrė.

Kitąmet toliau veiks ir specialus fondas, kuris leis oriai pasitraukti pensinio amžiaus mokytojaus. 2015 m. šiuo fondu jau pasinaudojo per 900 mokytojų. Kitiems metams šiam tikslui numatyta 3 mln. 200 tūkst. eurų - tai 1,5 mln. eurų daugiau nei šiemet. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. 8 5 219 1173

El. paštas info@smm.lt