Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mobili mokslinė laboratorija tęsia kelionę po Lietuvos mokyklas
event 2015-12-14 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Mobili mokslinė laboratorija tęsia kelionę po Lietuvos mokyklas

„MoMoLab“ – unikali mokslinė laboratorija ant ratų tęsia savo keliones po Lietuvos mokyklas. Gruodžio 15 d. laboratorija keliaus į Daugų Vlado Mirono gimnaziją, gruodžio 16 d. aplankys Viduklės S. Stanevičiaus gimnaziją, o gruodžio 17 d. – Kauno Palemono gimnaziją. Mobilioje laboratorijoje mokiniai gali išbandyti tyrėjo darbą – moderniausiais prietaisais atlikti įvairius mokslinius eksperimentus. Išskirtinio dizaino vilkiko puspriekabėje įrengtoje laboratorijoje paskaitų vienu metu gali klausyti iki 30 mokinių.

Neseniai laboratorija aplankė Salininkų gimnaziją. Gimnazistai susipažino su modernia laboratorijos moksline įranga, konsultavosi su Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkais ir jų padedami atliko chemijos, genetikos, mikrobiologijos, robotikos ir fizikos tiriamuosius darbus: nustatinėjo buityje naudojamų medžiagų genotoksiškumą, sorbentų tūrio kitimą įvairiose terpėse, ieškojo antimikrobinių medžiagų, atliko raudonųjų kraujo kūnelių eritrocitų hemolizės tyrimus, sintetino kvapiuosius mažamolekulinius esterius, naudodamiesi greitaveike kamera tyrė įvairius fizikinius reiškinius, sudarinėjo ir tyrė automatinę automobilių parkavimo sistemą, mokėsi programuoti robotus ir kt.  

Mokiniai taip pat žiūrėjo 3D filmą „I Human“ („Aš žmogus“), kuriame supažindinama su žmogaus fiziologija, pasakojama apie medicinos ir biomechanikos mokslinius laimėjimus. 

Mobilios mokslinės laboratorijos, arba kitaip vadinamos „MoMoLab“, apsilankymo mokyklose tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų. Per edukacinę programą mokiniai kartu su mokslininkais atlieka mokslo tiriamuosius darbus, klausosi paskaitų apie mokslo naujoves, stebi mokslinių eksperimentų demonstracijas. Laboratorijoje yra sąlygos daryti fizikos, biologijos, gamtos mokslų, elektronikos ir robotikos, vaizdų ir duomenų analizės tyrimus.

Laboratorija ant ratų keliones po mokyklas pradėjusi pernai balandį, pirmiausia atkeliavo į Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją. Vizito programa šioje gimnazijoje buvo paruošta pagal iš anksto mokinių pasirinktas sritis. Iš viso per metus laboratorija apkeliavo arti šimto Lietuvos mokyklų.

Mobilios mokslinės laboratorijos vizitai į mokyklas rengiami įgyvendinant projektą „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“. Projektą įgyvendina Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.  

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt