Tinklalapio logotipas
Grįžti

EBPO metinė ataskaita „Education at a Glance 2015“
event 2015-12-16 domain Lyderių laikas label_outline Aktualijos

EBPO metinė ataskaita „Education at a Glance 2015“
Europos Komisija pristatė 2015 m. lapkričio 24 d. paskelbtą Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) metinę ataskaitą „Education at a Glance 2015“ („Trumpa švietimo apžvalga, 2015 m.“), kurioje analizuojama nacionalinių švietimo sistemų padėtis ir joms kylantys iššūkiai.

Šis leidinys – autoritetingas šaltinis tiksliai informacijai apie švietimo padėtį įvairiose pasaulio šalyse.

Jis teikia informaciją apie švietimo įstaigų darbo rezultatus, švietimo įtaką įvairiose šalyse, finansinį ir žmogiškojo kapitalo investavimą į švietimą, dalyvavimą švietime ir jo pažangą, prieinamumą, mokymosi aplinkas ir mokyklų tinklo organizavimą.

2015 metų leidimas daugiau dėmesio skiria dalyvavimui ankstyvajame ir trečios pakopos švietime.

Apžvalga taip pat analizuoja pirmosios kartos trečiosios pakopos išsilavinimą turinčių suaugusiųjų švietimo ir socialinį judumą, neseniai mokslus baigusių jaunuolių padėtį darbo rinkoje bei dalyvavimą darbdavių finansuojamame formaliajame ir neformaliajame švietime.

Leidinyje taip pat analizuojamas informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimas sprendžiant švietimo problemas.

Ataskaitoje pateikiami įvairūs rodikliai, kokią įtaką darbo užmokesčiui turi įvairūs įgūdžiai ir išsilavinimas, kartų skirtumai darbo rinkoje ir švietime, taip pat apžvelgiamos mokytojų ir mokyklų lyderių vertinimo sistemos.

EBPO metinėje ataskaitoje nurodyta, kad pagrindiniai iššūkiai yra siekti sudaryti visiems vienodas galimybes ir užtikrinti reikiamą švietimo finansavimą.

Apžvalga apima 34 OECD šalis ir šalis partneres (Argentiną, Brazilija, Kiniją, Kolumbiją, Indiją, Indoneziją, Latviją, Rusiją, Saudo Arabiją ir Pietų Afriką, taip pat pirmą kartą Kostą Riką ir Lietuvą).

EBPO metinę ataskaitą „Education at a Glance 2015“ anglų kalba galite rasti ČIA.