Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pirmąjame naujųjų metų seminare – apie kūrybingumo ugdymą pradinėse klasėse
event 2015-12-22 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Pirmąjame naujųjų metų seminare – apie kūrybingumo ugdymą pradinėse klasėse
Sausio 6 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogus kviečia į seminarą  „Kūrybingas mokytojas, kūrybiška veikla ir aplinka – kūrybingas mokinys“. Lektorė Rima Bačkienė, ugdymo organizavimo ir ugdymo turinio diegimo praktikė, padės seminaro dalyviams atrasti ir pažinti kūrybingo žmogaus savybes, kūrybingumui ugdyti būtinas sąlygas, kūrybingumą pamokoje bei mokykloje ugdančias veiklas.

„Jaunoji karta visais laikais turėjo labai daug kūrybinio potencialo. Tik ar mes, ugdytojai, visada sugebame tinkamai įgalinti šių dienų mokinių kūrybinę energiją? – kelia klausimą lektorė Rima Bačkienė. – Dėl skirtingų gabumų, asmenybinių savybių ir pasirengimo reiktų ieškoti skirtingų būdų mokinių kūrybingumui atsiskleisti“. 

Kūrybingumas mokykloje, pasak R. Bačkienės – ne tik renginiai ar pasirodymai scenoje. Visų pirma tai ir praktinės užduotys, ir kūrybiškas dalykinių problemų sprendimas, mokiniams siūlant atrasti naujus neįprastus sprendimus, pasteni R. Bačkienė. – Tačiau šiandien mokyklose skiriama možokai dėmesio kasdieniniam kūrybiškumui ir praktinių problemų bei dalykinių užduočių sprendimui. Norėtųsi plėsti mokytojų žinias, gilinti jų gebėjimus šioje srityje, – apie tai, kas bus kalbame seminare užsimėna lektorė.

Kūrybingumo ugdymui labai svarbi aplinka. Žmonės įprastai jaučiasi kūrybingiausi aplinkoje, kur daug vizualių, inspiruojančių detalių – gamtoje ar šalia jos, kai naudojamos natūralios medžiagos, vyrauja nešaltos spalvos ir aplinkoje yra nedaug dirbtinių bei sudėtingos faktūros medžiagų. Ne mažiau svarbi ir emocinė aplinka, kur išlieka labai svarbus palaikymas, pripažinimas ir pasitikėjimas. Po renovacijos „išblizgintose“ mokyklose tuščių sienų šviesūs tonai kažin ar gali įkvėpti mokinius kūrybiškumui, – savo įžvalgomis dalinasi R. Bačkienė. 

Daugiau informacijos ir registracija į šį seminarą

apie visus „Tikrų mokymų“ seminarus