Tinklalapio logotipas
Grįžti

15min.lt: Rokiškio rajono Obelių gimnazija nenori vadintis partizano Balio Vaičėno vardu
event 2015-12-22 domain Švietimo informacinių technologijų centras

15min.lt: Rokiškio rajono Obelių gimnazija nenori vadintis partizano Balio Vaičėno vardu
Rokiškio rajono Obelių gimnazijoje vykusi apklausa parodė, jog šios mokymo įstaigos bendruomenė prieštarauja, kad gimnazija būtų pavadinta vieno iš Šiaurės Rytų Lietuvos partizanų vadų Balio Vaičėno vardu.

„Lietuvos žinios“ rašo, jog lapkričio pabaigoje Obeliuose rengiantis minėti šio krašto partizanų vado B.Vaičėno 100-ąsias metines, miestelio gimnazijai buvo pasiūlytas šio kovotojo už Lietuvos laisvę vardas. Gimnazija surengė anoniminę apklausą, anketas pildė mokiniai, jų tėvai, darbuotojai.

Obelių gimnazijos direktorius Jonas Bulovas dienraščiui tvirtino, jog iš atsakymų paaiškėjo, kad du trečdaliai, t.y. 67 proc, apklaustųjų pasisako prieš B.Vaičėno vardo suteikimą gimnazijai. Tik trečdalis (33 proc.) norėtų, jog Obelių gimnazija vadintųsi šio partizano vardu.

„Mūsų krašte dar gyvi partizaninės kovos prisiminimai, ir jie vertinami įvairiapusiškai. Manau, tai ir lėmė, kodėl bendruomenė nepanoro, kad gimnazija būtų pavadinta B.Vaičėno vardu“, – aiškino gimnazijos vadovas.

Rokiškio rajono tarybos narys istorikas Algis Kazulėnas obeliškių nenorą suteikti gimnazijai B.Vaičėno vardą vadina baime ir prisitaikymu.

„Išties gyvename neramiais laikais, tad, manyčiau, žmonės bijo, galvoja, o kas bus, jei okupacija pasikartos?“, – spėjo jis.

Anot istoriko, okupantai taip suskaldė ir įbaugino mūsų tautą, kad nebežinome, ką turime laikyti savo didvyriais.