Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kviečiame dalyvauti akademinėje metų paskaitoje
event 2015-12-30 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Aktualijos

Kviečiame dalyvauti akademinėje metų paskaitoje
2016 m. sausio 7 d. 15 val. Švietimo ir mokslo ministerijoje vyks atvira akademinė metų paskaita Istorijos nesuklastosi? Islamo istorijos konstravimas Lietuvos viešojoje erdvėje“. Paskaitą skaitys Vytauto Didžiojo universiteto prof. dr. Egdūnas Račius. Kviečiame dalyvauti.
 
Informacija apie paskaitą
 
Lietuva, kaip ir kitos Europos šalys, sprendžia didžiausią per pastaruosius metus kilusią pabėgėlių integracijos problemą. Kaip vertinti šiuos procesus ir juos sukėlusias priežastis? Kokios priverstinio gyventojų pasitraukimo iš savo šalies ištakos? Ar Lietuvos visuomenė pasirengusi drauge su visa ES integruoti iš karinių konfliktų zonos bėgančius žmones? Kokią įtaką, formuodama požiūrius ir nusistatymus, mums daro viešoji erdvė? Ką mes iš tiesų žinome apie islamą, o kas yra tik žiniasklaidos suformuoti stereotipai ar mūsų pačių fobijos?
 
 Profesoriaus Egdūno Račiaus įžvalgos padės pedagoginei bendruomenei plačiau pažvelgti į vieną aktualiausių šiandienos problemų.
 
Profesorius Egdūnas Račius yra žinomas islamologas, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Regionistikos katedros vedėjas, tyrinėjantis Europos musulmonų bendruomenes ir sociopolitinius procesus Vidurio Rytuose.
 
Profesorius studijavo Vilniaus, Niujorko, Helsinkio universitetuose, stažavosi Fordhamo (JAV), Vidurio Europos (Vengrija), Kuveito universitetuose, Tarptautiniame mobilumo centre (Suomija). Savo mokslinius straipsnius jis skelbia Lietuvos ir užsienio leidiniuose, skaito pranešimus mokslinėse konferencijose ir aktyviai dalyvauja diskusijose viešojoje erdvėje.
 
Dalyvius prašytume registruotis internetu http://www.smm.lt/metu-paskaita.
 
Dalyvių skaičius ribotas.
 
​​