Tinklalapio logotipas
Grįžti

15min.lt: Naujienlaiškis kviečia mokinius kritiškai įvertinti 2015-uosius
event 2015-12-31 domain Švietimo informacinių technologijų centras

15min.lt: Naujienlaiškis kviečia mokinius kritiškai įvertinti 2015-uosius
„Kurk Lietuvai alumnai“ kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu ir Lietuvos internetinės žiniasklaidos asociacija išleido antrąjį gruodžio mėnesio aktualijų naujienlaiškio „Aktualijos! O ką manai Tu?“ numerį.
 
Jame mokyklų bendruomenės raginamos diskutuoti apie svarbiausius 2015-ųjų metų įvykius Lietuvoje ir pasaulyje bei pasidalinti mintimis apie artėjančius 2016-uosius metus.
 
Tradiciškai naujienlaiškyje pateikiama skirtingų žiniasklaidos šaltinių informacija, vieši politologų bei analitikų komentarai bei ryškiausi visuomenės lyderių pasisakymai socialiniuose tinkluose, savo įžvalgomis apie 2015-aisiais įvykusius pokyčius dalinasi Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto mokslininkai.
 
Projekto tikslas – skatinti mokyklų bendruomenes kritiškai vertinti viešojoje erdvėje pateikiamą informaciją bei ugdyti diskusijų kultūrą Lietuvos ugdymo įstaigose.
 
Šiais metais išleistuose naujienlaiškio numeriuose mokiniai daugiausiai diskutavo šauktinių, migrantų krizės, biudžeto sandaros, žiniasklaidos laisvės bei propagandos temomis. Projekto rengėjų teigimu, pilietiškumas prasideda aiškios nuomonės suformavimu skirtingais visuomenei aktualiais klausimais bei gebėjimu kritiškai vertinti aplink vykstančius socialinius, kultūrinius bei politinius procesus.  
 
Antrasis gruodžio mėnesio naujienlaiškio numeris siūlomas kaip pagalbinė priemonė, kuri gali būti naudojama ne tik pilietinio ugdymo, bet ir istorijos, geografijos, gimtosios kalbos pamokų bei klasės valandėlės metu, siekiant įvertinti 2015-aisiais įvykusius pokyčius bei paskatinti mokinius ir toliau aktyviai domėtis aplink vykstančiais procesais.
 
Tokių tarptautinių praktikų pritaikymas Lietuvos mokyklose leidžia susieti teorines žinias, įgyjamas pamokų metu su šalia mūsų vykstančiais įvykiais. 
 
Projekto „Aktualijos! O ką manai Tu?“ rėmėjai internetinės žiniasklaidos portalas 15min ir Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Naujienlaiškį rasite - čia