Tinklalapio logotipas
Grįžti

Iki 2020 metų šalies mokykloms bus nupirkta 140 autobusų
event 2016-01-08 domain Švietimo aprūpinimo centras

Iki 2020 metų šalies mokykloms bus nupirkta 140 autobusų

2015 m. gruodžio 21 d. tarp VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ir Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro (ŠAC) buvo pasirašyta pirmoji 2014–2020 m. ES fondų investicijų sutartis. Ji reiškia projekto „Tikslinių transporto priemonių (geltonųjų autobusų) įsigijimas“ pradžią. Įgyvendinant projektą iki 2020 m. už daugiau nei 6 mln. eurų šalies mokykloms bus nupirkta 140 geltonųjų autobusų.

Sutarties pasirašymu CPVA pradėjo naująjį ES investicijų laikotarpį. CPVA direktoriaus pavaduotoja Lina Čepokienė džiaugėsi, kad pirmąją sutartį pasirašyti teko su ilgamečiu agentūros partneriu ŠAC, todėl tikimasi, kad projekto įgyvendinimo darbai vyks sklandžiai. „Nusprendėme pirmosios 2014–2020 m. finansinės perspektyvos sutarties su ŠAC nesiųsti paštu, o pasikviesti į agentūrą atstovus puodeliui arbatos ir sutarties pasirašymui. Buvo smagu girdėti teigiamus pareiškėjo atsiliepimus dėl CPVA požiūrio ir kompetencijos. ES investicijų dėka ŠAC įsigys 140 mokyklinių mikroautobusų. Tikimės, kad dalį mokyklų jie pasieks jau 2016 m. rudenį“ – sakė L. Čepokienė. 

Naujųjų metų išvakarėse, gruodžio 28 d., pasirašyta ir dar viena, projekto „Bendrojo ugdymo mokyklų (progimnazijų ir pagrindinių mokyklų) modernizavimas: šiuolaikinių mokymosi erdvių kūrimas“ sutartis. Įgyvendinus projekte numatytas veiklas, bus parengtos bendrojo ugdymo mokyklų atnaujinimo, šiuolaikinių edukacinių erdvių sukūrimo gairės, metodinės rekomendacijos bei atnaujintos septynių bendrojo ugdymo įstaigų patalpos, pritaikant jas šiuolaikiniams ugdymo poreikiams. Projektui skirta beveik 2.9 mln. eurų. 

Parengta pagal CPVA ir ŠAC Projektų administravimo skyriaus informaciją.