Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė Audronė Pitrėnienė apdovanojo mokyklas, geriausiai pasirodžiusias konkurse „Eik taip, kaip eina laisvė!“
event 2016-01-12 domain Švietimo ir mokslo ministerija label_outline Aktualijos

Ministrė Audronė Pitrėnienė apdovanojo mokyklas, geriausiai pasirodžiusias konkurse „Eik taip, kaip eina laisvė!“

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė apdovanojo dešimt mokyklų, kurių idėjos, pasiūlytos Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo konkursui „Eik taip, kaip eina laisvė!“, pripažintos geriausiomis.

„Prieš pusmetį pradėjome kalbėti, kad artėja neeilinė diena – Sausio 13-osios 25-metis ir kad visos mokyklos turėtų tuo pačiu laiku paminėti šią sukaktį, parodydamos, kad yra viena Lietuvos mokykla, kuriai svarbu kalbėti apie laisvę, laisvės kainą, apie tuos, kurių jau nėra. Labai džiaugiuosi, kad į kvietimą dalyvauti konkurse mokyklos atsiliepė gana aktyviai. Didžiausia padėka jums, kurie dalyvavote, sugalvojote įdomias idėjas, ir, nepasydami sudėtingų eismo sąlygų, atvažiavote čia, į Vilnių, į kurį tada, prieš 25 metus, važiavo visa Lietuva. Iš tiesų džiaugiuosi, kad nepabūgote nei sniego, nei šalčio, ir kviečiu rytoj 9.15 val. per LRT televiziją žiūrėti „Pamoką laisvei“. Tikiu, kad rytojaus pamoka bus įsimintina visiems“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.        

„Pamoka laisvei“ sukurta pagal Alytaus profesinio rengimo centro ir Skuodo Bartuvos progimnazijos siūlymus. Televizijos pamoka primins 1991-ųjų sausio įvykius ir jų priešistorę: kodėl taip įvyko? Koks buvo Lietuvos kelias į laisvę? Kas kovojo dėl jos?

Įdomiausiais taip pat pripažinti Alytaus Putinų gimnazijos, Šilalės r. Obelyno pagrindinės mokyklos, Telšių „Ateities“ pagrindinės mokyklos, Alytaus r. Daugų Valdo Mirono gimnazijos, Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, Kauno Palemono gimnazijos, Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio ir Joniškio žemės ūkio mokyklos siūlymai.

Daugumai mokyklų Sausio 13-osios minėjimas asocijavosi su E. Masytės daina „Laisvė“, Lietuvos himnu, laužais, atminimo žvakutėmis. Mokyklų bendruomenės siūlė organizuoti susitikimus su įvykių liudininkais, fotografijų parodas, filmų peržiūras, kurti specialias socialinių tinklų paskyras ir kt. 

„Jūs, jauni žmonės, kurie čia susirinkote, apie tuos įvykius žinote iš istorijos. Noriu jums padėkoti, kad apie tai skaitote, domitės, kad esate lietuviai. Mes visi esame atsakingi už tai, ką sukūrė mūsų protėviai, taip pat už tuos, kurie paaukojo savo gyvybes už laisvę. Būkite kartu, būkite stiprūs“, – sakė signatarė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė.      

Konkurse, skirtame Laisvės gynėjų dienai paminėti, dalyvavo ir savo idėjas pateikė 58 ugdymo įstaigos, iš jų 7 – užsienio lituanistinės mokyklos.  

Pateiktas idėjas vertino Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo, mokinių organizacijų atstovai. Geriausiai įvertintos originalios, lengvai įgyvendinamos, nereikalaujančios didelių finansinių išteklių, visą bendruomenę įtraukiančios idėjos. 

Švietimo ir mokslo ministerija sausio 13 d. 8 val. kviečia mokyklas įsitraukti į tradicinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ ir languose uždegti žvakutes. Taip pat visi kviečiami įsisegti neužmirštuoles (http://www.neuzmirsk.lt/). 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt