Tinklalapio logotipas
Grįžti

Minime Laisvės gynėjų dieną
event 2016-01-13 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Minime Laisvės gynėjų dieną

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, švietimo įstaigos kviečiamos pradėti žvakučių uždegimu ir taip pagerbti prieš 25 metus žuvusius laisvės gynėjus – 8 val. įsitraukti į akciją „Atmintis gyva, nes liudija“.

„Šie metai ypatingi – minime Laisvės gynėjų dienos 25-metį. Kviečiame visas ikimokyklinio, bendrojo ugdymo, profesinio mokymo įstaigas, taip pat kolegijas ir universitetus pažymėti šią mūsų valstybei skaudžią, bet labai svarbią datą. Esu tikra, kad kiekviena mokykla turi Sausio 13-osios minėjimo tradiciją, ką atskleidė ir ministerijos bei Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo konkursas, skirtas mokykloms. Taip pat kviečiu visas švietimo įstaigas įsitraukti į bendrus renginius“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.   

Švietimo ir mokslo ministerija irgi jungiasi prie akcijos. Skverelyje priešais ministeriją iš degančių žvakučių bus sudėlioti Gediminaičių stulpai.

9.15 val. per LRT televiziją bus transliuojama „Pamoka laisvei“. Ši speciali laida sukurta pagal Alytaus profesinio rengimo centro ir Skuodo Bartuvos progimnazijos idėjas, pasiūlytas Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo konkursui ,,Eik taip, kaip eina laisvė!“.

Konkurse, skirtame Laisvės gynėjų dienai paminėti, dalyvavo ir savo idėjas pateikė 58 ugdymo įstaigos, iš jų 7 – užsienio lituanistinės mokyklos. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė apdovanojo dešimt mokyklų, kurių idėjos atrankos komisijos buvo pripažintos geriausiomis.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt