Tinklalapio logotipas
Grįžti

alfa.lt: Bernatonis susitiko su nuo karo pabėgusiais ukrainiečių vaikais
event 2016-01-13 domain Švietimo informacinių technologijų centras

alfa.lt: Bernatonis susitiko su nuo karo pabėgusiais ukrainiečių vaikais
Kokius klausimus sprendžia Teisingumo ministerija, ar Lietuvoje nepažeidinėjamos žmogaus teisės. Į tokius Ukrainos moksleivių klausimus vakar atsakinėjo teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
 
Moksleiviai iš separatistų užimtų Ukrainos Luhansko ir Donecko sričių antradienį apsilankė Teisingumo ministerijoje ir susipažino su šios institucijos darbu. Praėjusių metų lapkričio mėnesį iš Ukrainos atvykę moksleiviai mokosi Vilniaus lietuvių namų mokyklos 8 klasėje ir mūsų šalyje viešės iki vasaros pabaigos.
 
Šių paauglių tėvai buvo priversti bėgti iš Rytų Ukrainos ir persikėlė į kitas Ukrainos sritis. Nuo karinio konflikto nukentėję moksleiviai Lietuvos Vyriausybės kvietimu buvo pakviesti atvykti mokytis į Lietuvą.
 
„Moksleiviams ši diena buvo puiki proga savo akimis pamatyti ir išgirsti, kokius svarbiausius darbus dirba Teisingumo ministerijos darbuotojai. Susidomėję moksleiviai klausėsi apie svarbiausius rengiamus teisės aktus, Lietuvos Konstituciją ir Sausio 13-osios įvykius“, – sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
 
Ministras papasakojo moksleiviams, kad žinomi Lietuvos teisės ekspertai Ukrainoje padeda pertvarkyti teisėsaugos institucijų sistemą, pakvietė mokinius ateityje rinktis teisės studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose.
 
Viena mergaitė iš Ukrainos J. Bernatoniui prasitarė, kad užaugusi ji norėtų tapti savo šalies teisingumo ministre.
 
Po susitikimo ministras moksleiviams įteikė simbolinių dovanėlių.
 
Ši moksleivių iš Ukrainos grupė anksčiau lankėsi ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje.